Sucesor del Profeta Muhammad (BP)
¿A quién nombró el Profeta Muhammad (BP) como su sucesor?

Rhyaftgan (پایگاه گسترده ای از مبلغان داده ها و تبدیل)

 

که به نام حضرت محمد (BP) به عنوان جانشین او؟

۱٫ جشنواره یک واقعیت تاریخی است Gadhir

۱۸ Dhu’l’Hiyyah روز از جشن Gadhir است، که یکی از بزرگترین جشن های خداوند است. در علاوه بر این، آن را جشن از خانواده از حضرت محمد (PB) است. در واقع، آن را یکی از بزرگ ترین اعیاد اسلام است. همه پیامبران خدا استفاده به جشن می گیرند و ستایش و احترام. در آسمان، او به عنوان «روز از عهد وعده داده شده» و بر روی زمین شناخته شده است، به عنوان «روز مورد نیاز و شاهد انبوه پیمان».

الف) آنها امام صادق (ع) پرسید: اگر مسلمانان یک حزب غیر از ‘شناسه فطر، عید قربان و جمعه [نماز جمعی که ساخته شده است] بود. امام صادق (P) پاسخ داد: «بله، مسلمانان جشن دیگر است، که مقدس ترین از همه احزاب، و یادآور روزی است که رسول خدا (BP) فرمانده بانک امام وفادار منصوب علی (P) – [به عنوان جانشین و رهبر خود را از جامعه اسلامی (امت). در آن روز، پیامبر اکرم (ص) گفت: «که من والی شما هستم (راهنمای، معلم، محافظ)، علی والی او است». و این ۱۸ از Dhu’l’Hiyyah است. «

ب) اشاره مسعودی در شب از ۱۸ ذی الحجه از شب عید Gadhir است.

ج) ابن Khalkan اشاره می کند که ۱۸ از شده Thul – الحجه عید Gadhir است.

د) ابو ریحان البیرونی، دانشمند معروف قرن پنجم هجری، روز حساب غدیر بین طرفین مسلمانان است.

ه) ابن طلحه شافعی می گوید در کار خود Matálib AL-سائول «یک مناقب آل رسول،» از Jum غدیر روز است یک روز تعطیل، آن روزی است که رسول خدا علی منصوب (P) به عنوان امام مسلمانان است.

۲) این رویداد Gadhir خم

سابقه تاریخی نشان می دهد که رسول خدا (PB) برای بازگشت به «حجة الوداع» (Hayyat UL-وادا)، در ۱۸ از ماه مبارک Dhu’l’Hiyyah سال ۱۰ هجری قمری (۱۰ مارس ۶۳۲ م)، او منصوب جانشین او به فرمان خدا، و به مردم توضیح داد که راه رو به جلو، و چه راه حقیقت، نیکی و شادی برای جامعه اسلامی بود.

این بود که چرا در سال دهم هجری آخرین زندگی نجیب خود را رسول خدا (PB) زیارت به شهرستان مقدس مکه پیوست. دلیل این بود به گسترش این خبر در مورد جانشین او، به عنوان ممکن است شود درگیر بیشترین تعداد مسلمانان تا کنون جمع آوری شده، چرا که هر کس سعی کردند او را در سفر حج از شهرستان از مدینه (که در آن ملحق او زندگی می کردند)، برای به دست آوردن بزرگترین شایستگی ممکن سفر با رسول (PB)، یادگیری به طور مستقیم از او مناسک، و در نتیجه انجام این تعهد اسلامی به حضور مقدس خود.

او را ترک کاروان بزرگ ساخته شده از مهاجران، تجهیزات جانبی و سایر مسلمانان با پیامبر خود (P)، از مدینه به مکه.

پس از عقد تعهد از مراسم حج آن سال، که شروع می شود به نام «زیارت وداع،» رسول (PB) از خانه مقدس خدا خداحافظی به بازگشت به مدینه، و او من خود را که جمعیت عظیمی از زائران، رسیدن به تعداد بین ۹۰ تا ۱۲۰ هزار نفر است.

او را ترک کاروان بزرگ را از طریق دره و دره تا زمانی که به یک بیابان و دشت خشک آمد ، که در آن وجود دارد است یک جریان (غدیر) به نام «از Jum» . بنابراین او پایین گابریل (P) رفت فرشته وحی به رسول خدا (PB) و دستور داد او را به توقف وجود دارد، و به همین دستور داد به نوبه خود پیامبر (ص) به کاروان و همراهان او، وجود دارد و به صبر آنها را کسانی که پشت افتاده بود بپیوندید.

این دستگیری تعجب در یک دشت آتشین رخ داده است، تحت حرارت بی امان از آفتاب ظهر روشن، که مسافران را شگفت زده چون هیچ راهی برای سرپناه از گرمای وحشتناک وجود دارد. هنوز مدت زیادی نبود که این خبر است که رسول خدا (PB) فرشته وحی، فرمان الهی صریح و روشن، گسترش به برقراری ارتباط این به مسلمانان دریافت کرده بود:

«ای پیامبر! انتقال آنچه شما از جانب پروردگارت نازل شده است، اگر شما نمی شما تمام پیام خود را ابلاغ نشده اند! خدا خواهد شما را از مردم محافظت می کند. خداوند گروه ستمکاران را هدایت نمی کند « (قرآن، ۵:۶۷)

در نهایت جمعیت جمع آوری و پیروی با نماز ظهر اجباری با پیامبر (PB) و پس از آن این شروع به تطابق با راهنما الهی متعالی؛ هنگامی که جمعیت در حال حاضر پر بود دشت و برای نتیجه این رویداد بزرگ تاریخی منتظر، پیامبر (ص) به یک تریبون که با زین شتر، که در آن او می تواند دیده و شنیده توسط جمعیت بداهه شده بود افزایش یافت.

سپس او با الهام آسمانی در این گردشگاه گسترده harangued، و گوش دادن به صدای او و درک که منتقل نمی توانست. پس از ستایش و تجلیل به خداوند متعال و حکیم گفت:

«ای مردم! به زودی من خواهد شد به نام (به ترک این جهان) و پاسخ. من خواهد شد سوال و شما آنچه آنچه می گویند؟ «

گفتند:

«ما شاهد که شما ارتباط برقرار کرده اند (پیام الهی) است که شما کار کرده اند و توصیه کرده اند از شما خوب است، و خداوند به شما پاداش برای آن را با خوب است.»

گفت: رسول خدا (PB):

«آیا شاهد است که هیچ معبودی جز شما را تحمل نمی کند خدا و محمد پیامبر و فرستاده او است، که بهشت درست است، که آتش دوزخ درست است، که مرگ واقعیت این است که رستاخیز پس از مرگ واقعیت است، زمان (روز رستاخیز) قریب الوقوع است و بدون شک در مورد آن وجود دارد، و خداوند بالا بردن (زنده) چه در قبرها است. «

گفتند:

«بله، در واقع، ما شاهد تمام.»

پس از آن، حضرت محمد (ص) ادامه داد:

«من من بازجویی زمانی که شما retornéis (روز قیامت) در دو قسمت از جواهرات گرانبها (AZ-zaqalain) در مورد چگونه شما با در غیاب من پرداخته است. بزرگترین جواهر است کتاب خدا (قرآن) با شکوه و قدرتمند، یک سر که است که با خداوند متعال، و از سوی دیگر در دست خود: برگزاری سریع به آن و نمی رویم گمراه نه اشتباه است. و فرزندان من، مردم از خانه من [جواهر دیگری است. درباره این من مطلع شده Sutil به نیست خواهد شد تا زمانی که به من در Al-هائود «بازگشت (منبع بهشت که در آن پیامبر (ص) خواهد نوشیدنی به عنوان مؤمنان وفادار خوش آمدید، بعد از روز رستاخیز).

سپس به نام علی (P)، دست او را گرفت و آن را مطرح برای او به مردم، یک بار گفت:

«ای مردم! چه کسی برترین شما خودتان قبل از؟.

گفتند:

«خدا و پیامبر او بهتر می دانم.»

سپس او را به پیامبر (ص) ادامه داد:

«که من به مولا خود (راهنمای، معلم، محافظ)، علی مولا است. خدای من! من می دانم که دوست که دوست خود را است، و دشمن دشمن خود را، و کسی که کمک یاری، و تحقیر هر کس خود را فروتن سازد و حقیقت زندگی با او که در آن شما می باشد. «

و بعد از گفتن این کلمات از او پرسید:

«است که اطلاع غایب حاضر است.»

و آن را قطعا علی (P) در آن روز واگذار با تابع امام و تعهد برای هدایت بود امت . بنابراین او تصمیم به رانندگی مسلمانان مناسب برای این در دانش انسان اسلام؛ کسی که گنجینه ای از علم و بهار از فضائل بود. ارتباط با مسئله امامت، رسول سپس به اتمام بود شواهد برای امت تا روز قیامت:

«امروز دین شما را کامل کرده اند برای شما ، بر شما به اتمام نعمت و انتخاب اسلام به عنوان دین خود را.» (قرآن، ۵: ۳)

رسول سپس سمت چپ محل در حالی که اعلام تکبیر در هوا طنین انداز و مردم شادی و رضایت خود را در بیان ویلایا (قدرت) از علی (P). آنها او را یک گروه یکی پس از دیگری با نزدیک شدن به بیان خوش آمدید و در مورد قدرت خود را بر مؤمنان صحبت کردیم.

۳) معنای آیه: «ای پیامبر! انتقال آنچه شما از جانب پروردگارت نازل شده است، اگر شما نمی شما تمام پیام خود را ابلاغ نشده اند! خدا خواهد شما را از مردم محافظت می کند. خداوند گروه ستمکاران را هدایت نمی کند « (قرآن، ۵:۶۷)

الف) دقت محتویات آیه به ما می گوید برای برقراری ارتباط این امر الهی است چنین اهمیت و معادل که اگر رسول حذف برای مردم ترس را بدون انتقال همه پیام الهی انجام می شود، در حالی که اگر ارتباط از دستور الهی به امت به مقدار نتیجه کامل موعظه او.

ب) در این آیه خداوند رسولش (P) اهمیت این سفارش می گوید و حفاظت و سرپناه خود را به خطراتی که می تواند انتقال acarrearle تضمین می کند.

ج) پیامبر (PB) در حال حاضر مردم از دریافت پیام الهی به مدت ۲۳ سال طولانی فرستاده بود، به طوری که این آیه اشاره به یک وظیفه ویژه ای است که باعث می شود ارتباط آن نظم پیام به اتمام است، رحمت خدا کامل و خوشحال است.

د) آیه نیز نشان می دهد که موضوع که سفارش ظریف در بود شدید، به نقطه است که به معنی انطباق پری از موعظه نبوی و حذف آن به جای یک منفی آن است.

ه) محیط غالب در مفاهیم اعراب پس از آن تعیین ناراحتی از اعطای اتهامات و توابع بالاتر به افراد جوان، و بر خلاف این باور بودند که مطابقت اعطای آنها به بزرگان و قدیمی تر، و این نیز به کاهش محیط مساعد برای کمک ارتباطات که سفارش الهی است.

ج)  همه این از دوره بود چه چیزی باعث آگهی خود را انتصاب علی بن ابی طالب (P) به عنوان جانشین خود، یک مرد جوان از تنها سی و سه ساله یک مسئله دشوار بود. علاوه بر این، بسیاری از اقوام و دوستان که به تازگی به صفوف اسلام پیوسته بودند، با شمشیر علی (P) کشته شده اند، و این نیز ظریف تر شد وضعیت، و در آنها بیشتر و بیشتر افزایش آتش اختلافات است.

۴) معنای آیه: «امروز دین شما را کامل کرده اند برای شما ، به نفع را بر شما تمام و انتخاب اسلام به عنوان دین خود را.» (قرآن، ۵: ۳)

اگر اسلام است که خدا با راضی بود این است که روز به پایان خواهد رسید، این بدان معنی است که دین واقعی که در آن زمان با سرمایه گذاری علی کامل شد (ع) به عنوان امام، و رحمت الهی به موجودات تکمیل شد با طراحی از موصی له از رسول خدا (BPD).

۵) واکنشهای این

جمعیت همراه پیامبر (ص) در آن روز، از مهاجران (نشات گرفته از مکه)، کمکی (بومیان مدینه) و دیگر مسلمانان از سراسر جهان اسلام در آن زمان تشکیل شده بود، چرا که پیامبر (ص) در حال حاضر اعلام کرده بود که این آخرین سفر حج خود، و هر کس سفر برای پیوستن به رسول خدا (P).

الف) هنگامی که منافقان احساس انتصاب قریب الوقوع موصی له از پیامبر، گفتند: «اگر علی جانشین محمد می شود، هیچ چیز خواهد را تغییر دهید و همه چیز را باقی خواهد ماند همان است.»

ب) یک شاعر مشهور به نام حسن بن ثابت، با کسب اجازه از رسول خدا (PB)، تشکیل شده برای آن روز و یک casida زیبا خوانده می شود.

ج) اصحاب از پیامبر (ص) علی (P) بعد از اتمام پایان نامه تبریک نزدیک او بر اولویت و قدرت خود را بر مؤمنان، و قسم می خورم راحت و کاربر پسند.

د) در میان کسانی که به او تبریک ابوبکر و عمر، خلیفه اول و دوم بودند، می گردند. عمر اولین به رویکرد کرد و گفت: «. خوب انجام می شود علی ابی طالب، در این روز شما را تبدیل به فیل سفید از همه مردان و زنان مؤمن»

ه) در علاوه بر این، زنان سوگند خود را به امام علی (P) bridaron. حضرت محمد (ص) دستور داد به جای یک کاسه آب، که در آن هر دو امام (ع) و زنان به معرفی یکی از دست های خود را.

در این مراسم هدف سوگند به مدت سه روز به طول انجامید.

ج) پس از حضرت محمد (PB) رسما جانشین خود اعلام، امام علی (P)، مردی به نام Harez فهری او و لحن نزدیک – در اعتراض گفت: » شما دستور داد که atestiguásemos هیچ خدایی جز God- از که پیامبر او ، و به همین ترتیب ما انجام داد. پس از مبارزه در راه خدا، حج، روزه، نماز و زکات دستور داد، و همه ما قبول آن . با این حال، این کافی نیست و در حال حاضر شما نام آن را این مرد جوان [علی بن ابی طالب را به عنوان جانشین خود را، گفت، » چه کسانی به من به شود مولا علی مولا خود او است». آیا این سفارش از جانب خدا و یا شما؟ « .

پیامبر (ص) گفت: «من توسط یکی خدا قسم، که این سفارش می آید از او.»

بنابراین Harez فهری، تبدیل شد و شروع به راه رفتن، به او گفت: «ای خدا، اگر این سفارش درست است و می آید از شما، شما باید به من سقوط یک سنگ از آسمان»

به سختی، او صحبت کردن، زمانی که آسمان سنگ بر روی سر خود کاهش یافته است، در حال مرگ بلافاصله به پایان رسید.

۶) متن

الف) مشرکان و منافقان امیدوار بود که زمانی که حضرت محمد (P) درگذشت، اسلام ناپدید می شوند.

ب) پس از مرگ از رسول (PB) * برگرفته از ناپدید شدن از صحنه از بزرگترین رهبر که به قله تقوا و دانش موافقت کرده بود – ادامه ضروری از پیشرفت اسلامی و حفاظت از پیام و راههای انحرافی بود پا زدن به شیوه ها و آداب و رسوم جاهلیت (قبل – زمان اسلامی از جهل)، و ادامه به طور فزاینده ایجاد پایه های نظام سیاسی و اجتماعی با توجه به اصول اسلام است.

ب) اگر مسئله رهبری در دست چنین یک جامعه جدید باقی مانده بود، به تازگی از اوراق قرضه از آزاد جاهلیت (جهل) در نظر گرفتن که بود به طور کامل ریشه و باقی مانده از آن دوره تاریک قلب حذف نشده و ارواح people- نمی توان به دست آورد حفظ اهداف بلند بنیانگذار دین، و نه پیام خود را از خطر عوامل منفی مندرج در آن جامعه می شود محافظت می شود.

ج) تنها راه برای دستیابی به این اهداف بود به دست کمر از کسب و کار به یک فرد آگاه از خرد از پیام الهی، برخوردار از علوم دینی، وقف با روشن و عاری از هر گونه فاقد ایمان و حتی از فراموشی. کامل، در کوتاه مدت، به عنوان بنیانگذار اسلام بود.

د) جامعه اسلامی پس از آن peremptorily مورد نیاز مانند یک رهبر، متبحر در آموزش و پرورش انسان، با دقت فوق العاده و توجه است که می تواند تمام مشکلات قانونی (قانون نشان داد) باز کردن به در زمان تصدی خود وجود داشته باشد.

۷) انتقال روایت غدیر خم

الف) از نسل اول: ۱۱۰ اصحاب ( صحابه ) پیامبر (PB)؛

     ب) نسل دوم: ۸۴ دنبال کننده ها ( تابعین ).

     ج) از نسل سوم: ۳۶۰ دانشمندان ( علما ) جهان اسلام، من قرن هجری شانزدهم.

روایت خم غدیر به عنوان معتبر توسط هر دو منابع شیعه و سنی امتیاز.

۸) علی (P) به عنوان جانشین به پیامبر (PB) در موارد متعدد اعلام شد

در این اعلامیه به مردم از رسول خدا (PB) از اقتدار علی (P) و انتصاب او به عنوان جانشین او نه تنها در غدیر از Jum، اما در موارد مختلف رخ نمی دهد:

الف) در سال سوم از ماموریت خود، آغاز خود ماموریت، زمانی که حضرت محمد (BP)، دستور داده شده توسط خدا بود، به دعوت اقوام و دوستان به دین توحید، اسلام است.

«اخطار نزدیک ترین خویشاوندان خود را»   (قرآن ۲۶: ۲۱۴).

سپس رسول خدا، به یک جشن دعوت فروتن چهل از بستگان خود را. در حالی که آنها خوردن، او گفت که او به وضوح که برای اولین بار به قبول دعوت او به اسلام بود، جانشین و وارث او شد. علی برای اولین بار به گام رو به جلو و در آغوش اسلام بود. پیامبر (PB)، گفت:

«ای مردم! این مرد جوان برادر من است، ای وصی من و جانشین من، گوش دادن به او و او را اطاعت کنند. «

ب) در غزوه تبوک. رسول خدا (PB) به وضوح به جامعه مسلمان که استاندارد رهبری و رانندگی متعلق به علی (P) توضیح داد، در به – به نام حدیث آل دیدگاه شیعه (دسته سنت): » آیا شما خوشحالم که دسته احترام من (دیدگاه شیعه) که هارون به موسی پس از من گرفت، به جز که وجود خواهد داشت بدون پیامبر (ص)؟ «

ج) رسول خدا (PB)، پس از هجرت به مدینه، دستور داد یک برادری خاص میان مهاجران مسلمان و Madinans هموار و از درجه اعتبار ساقط تمام تجهیزات جانبی امتیازات، مختصات قبیله ای و طایفه ها و تفاوت بین مردم از طریق روح اسلامی حقوق صاحبان سهام. سپس، علی ( عنوان ) به پیامبر (ص) گفت:

«Hermanaste مسلمانان با هم و من من با هر یک از اصحاب خود را hermanaste نه؟»

پیامبر پاسخ داد:

«من برای من محفوظ است. شما برادر من در این جهان و جهان دیگر است. «

۹٫ اقدامات به در روز Gadhir گرفته

هنگامی که امام صادق (ع) در مورد اقدامات این روز انجام شود پرسید، او پاسخ داد: » [بهترین است] سریع، انجام اعمال مختلف از عبادت، بیرون کشیدن خانواده حضرت محمد (PB)، و بیرون کشیدن نعمت خدا را بر روی آنها. «

ابو نصر AL-Bizanti روایت است که امام رضا (P) گفت: «هر جا که در Gadhir روز، سعی کنید به بازدید از آرامگاه امام علی امیر المؤمنین (P). قطعا آن روز خداوند متعال ببخش گناهان شصت سال از هر مرد مؤمن یا زن [به انجام این کار. و او را از آتش دوزخ ارائه دو بار به عنوان بسیاری از افرادی که در ماه رمضان، شب قدر جنگیدند، و در شب عید فطر. و ارز است که به عنوان صدقه داده – که روزه برادران خود [دین]، است را به هزار مثقال [داده شده به عنوان صدقه در موارد دیگر] «.

عبادات در جشن Gadhir عبارتند از:

الف) سریع،

ب) انجام کل حمام مراسم،

ج) بازدید از حرم امام علی (P)، در نجف [است آن را غیر ممکن به سفر وجود دارد، آنها می توانند تلاوت زیارت از هر کجا که هستند]؛

د) آن را بهتر است به بازدید از مؤمنان و بستگان.

ه) آن را بسیار توصیه ترویج برادری میان مؤمنان.

 

منبع: اسلام شرق

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: