تاریخ انتشار :

نیوزلند

برنامه جدید نیوزلند برای انسجام اجتماعی در مقابله با نفرت و تبعیض

نیوزیلند برنامه انسجام اجتماعی را برای مقابله با نفرت و تبعیض در این کشور که به ویژه جامعه مسلمانان را تحت تاثیر قرار داده،آغاز کرده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از «xinhuanet»،نیوزیلند برنامه انسجام اجتماعی را برای مقابله با نفرت و تبعیض در این کشور که به ویژه جامعه مسلمانان را تحت تاثیر قرار داده،آغاز کرده است.

دولت نیوزیلند این برنامه را برای تقویت انسجام اجتماعی در کشور و ایجاد جامعه ای امن تر و فراگیرتر ترتیب داده است.در بیانیه منتشر شده از سوی دولت نیوزیلند در این زمینه آمده است : این کار بخشی از پاسخ گسترده به توصیه های کمیسیون تحقیقات سلطنتی در مورد حمله تروریستی ۱۵ مارس به دو مسجد کریستچرچ در سال ۲۰۱۹ است.

دولت نیوزیلند تاکید کرد که این برنامه براساس ابتکارات موجود توسط دولت برای تقویت انسجام اجتماعی است.

«پریانکا راداکریشنان» ، وزیر دستیار توسعه اجتماعی و اشتغال در بیانیه ای گفت که دولت قصد دارد نیوزیلند را به محلی تبدیل کند که همه در آن احساس امنیت ، ارزش ، شنیدن ، احساس تعلق خاطر و توانایی مشارکت کامل در جامعه دارند.

راداکریشنان گفت: دولت همچنین رایزنی عمومی را در مورد تغییرات پیشنهادی قانون حقوق بشر در سال ۱۹۹۳ برای تقویت حمایت از گفتار که موجب نفرت و تبعیض می شود را آغار کرده است.

به گفته او دولت همچنین به دنبال نظرات نیوزیلندی ها در مورد چگونگی انسجام اجتماعی در جامعه است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار