تاریخ انتشار :

افسر سرویس اطلاعاتی کانادا

نژادپرستی هدفمند در دستگاه اطلاعات و امنیت کانادا علیه مسلمانان

یک افسر زن مسلمان که ۱۵ سال در سرویس اطلاعات و امنیت کانادا (CSIS) مشغول بود، از نژادپرستی هدفمند علیه مسلمانان پرده برداشت.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی، «هدی مقبل» افسر سابق سرویس اطلاعاتی کانادا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌سی کانادا گفت: نژادپرستی هدفمند در دستگاه اطلاعات و امنیت کانادا تهدیدی برای امنیت ملی این کشور محسوب می‌شود، به ویژه در شرایط حمله تروریستی اخیر که به کشته شدن چهار مسلمان عضو یک خانواده منجر شد.

هدی مقبل که به زبان عربی صحبت می‌کرد و حجاب بر سر داشت، توضیح داد که در مدت زمانی که در سرویس اطلاعاتی مشغول به کار بوده است، به او به عنوان یک تهدید نگاه می‌شد و بیش از یک بار به دلیل دینش، مورد بازخواست قرار گرفته است.

وی ادامه داد که رؤسا و مسئولان امنیتی او را مجبور کردند تا روابط خود را با سازمان‌های اسلامی قطع کند. آنها همچنین این افسر مسلمان را از محل کار خود اخراج کرده و با او همچون یک شهروند درجه ۲ رفتار می‌کردند.

او در سال ۲۰۰۲ میلادی در بخش مبارزه با تروریسم سرویس اطلاعات و امنیت کانادا مشغول به کار شده بود و نخستین افسر اطلاعاتی عرب و محجبه بود که در این مرکز کار می‌کرد.

به گفته هدی مقبل، در ابتدای استخدام در سرویس اطلاعاتی کانادا، از او به خوبی استقبال می‌شد اما پس از دو سال وضعیت تغییر کرد.

هدی مقبل گفت که در سال ۲۰۱۷ پس از کمک به تشکیل پرونده مدنی علیه دستگاه اطلاعاتی کانادا، کار خود را در این مرکز ترک کرد.

گفتنی است در ۶ ژوئن جاری (۱۶ خرداد) در یک حادثه تروریستی، ۴ عضو یک خانواده مسلمان پاکستانی در شهر لندن واقع در ایالت اونتاریوی کانادا به قتل رسیدند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار