تاریخ انتشار :

کانادا

موجی از حملات نژادپرستانه به زنان مسلمان، کانادا را لرزاند

موج حملات نژادپرستانه نسبت به زنان باحجاب، ترس و نگرانی از بدترین حالت را برای سازمان پان کانادایی ایجاد کرده است، به طوری که مقامات منطقه آلبرتا این جنایات فجیع را محکوم می کند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم: معصومه طاهری– از ماه دسامبر تاکنون حدود شش زن مسلمان مسلمان و محجبه در ادمونتون کانادا مورد حمله و تهاجم قرار گرفته اند. این موج جنایات باعث نگرانی اهالی آلبرتا شده است، جایی که گروه های نژادپرست به صورت آزادانه و گسترده عمل می کنند.
آیا باید کسی در این حملات کشته شود بعد از آن اقدامی صورت بگیرد!؟ این یک سوال بسیار جدی است که  سخنگوی شورای ملی مسلمانان کانادا (CNMC) مطرح کرده است.

موج حملات نژادپرستانه نسبت به زنان باحجاب، ترس و نگرانی از بدترین حالت را برای سازمان پان کانادایی ایجاد کرده است، به طوری که مقامات منطقه آلبرتا این جنایات فجیع را محکوم می کند.

سخنگوی CNMC با ابراز تأسف از اوضاع پیش آمده می گوید: ما باید اقدام جدی سیاسی داشته باشیم. خواهش و درخواست نمی کنیم، بلکه ما خواستار برخورد سیاسی هستیم، زیرا اگر اقدامات سیاسی نسبت به این نژادپرستی صورت نگیرد، متأسفانه اوضاع بدتر میشود و شاهد حمله هفتم، هشتم و… خواهیم بود که نگرانی را بین مسلمانان بیشتر خواهد کرد.

سخنگوی شورای ملی مسلمانان کانادا معتقد است نخست وزیرکانادا جیسون کنی باید این حملات را محکوم کند او می تواند کارهای بیشتری دراین باره انجام دهد.

ترس شدید در میان زنان مسلمان ادمونتون ، این تنش محسوس است. به جز یکی از افرادی که در این گزارش برای شهادت با آنها تماس گرفته شده است ، از ترس انتقام از مصاحبه علنی خودداری کردند.

علیرغم ترس ، گروهی از زنان آخر هفته این همایش عمومی را ترتیب دادند تا به همه چیز سر بزنند و اوضاع را تقبیح کنند. بیش از ۳۰۰ شرکت کننده ثبت نام کردند.

گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم: معصومه طاهری
رادیو کانادا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار