تاریخ انتشار :

روزنامه فرانسوی «میدیاپارت»

طراحی مسموم کردن محصولات غذایی در فروشگاه های مواد غذایی حلال، توسط پلیس و نظامیان فرانسوی

یک روزنامه فرانسوی از اقدام یک گروه راست افراطی برای مسموم کردن محصولات غذایی حلال برای کشتن مسلمانان پرده برداشت.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از iraaqi، روزنامه فرانسوی «میدیاپارت» در گزارشی فاش کرد: یک گروه راست افراطی فرانسوی برنامه ای را برای مسموم کردن محصولات غذایی در فروشگاه های مواد غذایی حلال طراحی کردند.

این روزنامه نوشت: اداره کل امنیت داخلی با وارد کردن یک عامل نفوذی در میان این گروه راست افراطی توانستند از این برنامه مطلع شوند.

براساس این گزارش: جنبش نیروهای عملیاتی (AFO) فرانسه سال ۲۰۱۸ میلادی این برنامه را طراحی کرده بود. هدف این برنامه قتل مسلمانان بود.

یک منبع آگاه در اداره کل امنیت داخلی گفت: نیروهای امنیتی ۱۵ عضو از اعضای این جنبش را که به جنگ با مسلمانان و اجرای اقدامات خشونت آمیز تحریک می کنند، دستگیر کردند.

این روزنامه نوشت: اعضای این جنبش از طریق عملیات حلال قصد داشتند تا محصولات غذایی را در فروشگاه مواد غذایی حلال مسموم کنند. اما دو نفر از اعضای این جنبش با اجرای این عملیات مخالفت کردند تا از خطر کشته شدن کودکان و سالخوردگان جلوگیری شود.

براساس این گزارش، اداره کل امنیت داخلی فرانسه اطلاعاتی را به دست آورد که این جنبش برای اجرای حمله به ۲۰۰ امام جماعت در این کشور آماده می شود.

دربازرسی انجام شده از منازل مظنونین از جمله کارمندان، افسران بازنشسته پلیس و سربازان سابق، مواد مورد استفاده در ساخت مواد منفجره و مقادیر زیادی سلاح کشف و ضبط شد.

این مسئله درحالی رخ داده است که شعارها و اظهارات راست افراطی نسبت به مسلمانان در فرانسه درحال افزایش است. حملات بی شماری از سوی افراط گرایان علیه مسلمانان و اماکن عبادی انجام شده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار