تاریخ انتشار :

فنلاند

توزیع روسری‌ بین زنان ورزشکار مسلمان در فنلاند

فنلاند به منظور آنچه احترام به احکام اسلامی و ایجاد برابری و تنوع فرهنگی در حوزه ورزش این کشور خوانده، حجاب ورزشی ویژه دختران جوان را تهیه و به رایگان توزیع کرده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری اماراتز وومن، به عنوان بخشی از جدیدترین اقدام اتحادیه فوتبال انگلیس برای ارتقای تنوع حضور بازیکنان فوتبال، ده‌ها پوشش سر بین بازیکنان مسلمان توزیع شده است تا دختران مهاجر هم از فرصت مناسبی برای انجام این ورزش برخوردار شوند.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند که فنلاند ده‌ها لباس ورزشی محجبه ویژه دختران مسلمان که مایل به انجام بازی هستند، توزیع کرده است تا هم به احکام اسلامی احترام گذاشته شود و هم تنوع فرهنگی و برابری و حق همه مردم برای انجام بازی رعایت شده باشد.

در مقاله‌ای که در روزنامه نشنال منتشر شده است، نصرو باهنان هولباد، یک بازیکن دختر ۱۳ ساله در جریان تمرین‌های خود در باشگاهی در هلسینکی گفت که این روسری نه تکان می‌خورد و نه لازم است او را در پیراهن قرار دهی و از همین رو کار را راحت کرده است.

اگرچه توزیع این روسری‌ها بین ورزشکاران مسلمان با انتقادهایی از سوی بخشی از جامعه فنلاند روبه‌رو بوده است اما کار مثبتی انجام شده زیرا دولت فنلاند هم بر اصل برابری به منظور ایجاد اطمینان از راحتی همه بازیکنان تأکید دارد.

هدا پلاگا، رئیس توسعه فوتبال زنان از اتحادیه فوتبال فنلاند در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: فنلاند به عنوان یک کشور با فرصت برابر مشهور است، زیرا آنها همچنان لباس‌های فوتبال خود را  با حجاب‌تر می‌کنند

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار