تاریخ انتشار :

مجارستان

مناره ایگر یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری به جا مانده از مسلمانان در مجارستان

مناره ایگر اوایل قرن هفدهم به عنوان بخشی از یک مسجد ساخته شد و برای اذان مورد استفاده قرار گرفت. این مسجد دیگر وجود ندارد، اما مناره آن به عنوان بنای یادبود مسلمانان مجارستان و یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری ایگر باقی مانده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مناره ایگر (Eger minaret)، برج مناره دوران عثمانی است که در شهری به همین نام و در شمال مجارستان واقع شده است. این شمالی‌ترین مناره باقی مانده از دوران حکومت عثمانی در اروپا است. ارتفاع این مناره ۴۰ متر (۱۳۱ فوت) است و از ماسه‌سنگ قرمز ساخته شده است.

زمان دقیق ساخت این مناره هنوز نامعلوم بوده و نظریه‌های زیادی درباره آن وجود دارد. عثمانی‌ها در سال ۱۵۹۶ کنترل شهر ایگر را به دست گرفتند و اعتقاد بر این است که مناره ایگر در آغاز حکومت عثمانی در مجارستان یعنی اوایل قرن ۱۷ ساخته شده است.

این بنا اوایل قرن هفدهم به عنوان بخشی از یک مسجد ساخته شد و برای اذان مورد استفاده قرار گرفت. این مسجد دیگر وجود ندارد، اما مناره آن به عنوان بنای یادبود مجارستان و یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری ایگر باقی مانده است.

در داخل پلکان مارپیچی مناره، ۹۸ پله قرار دارد که در ۲۶ متری از زمین به بالکن منتهی و منظره بی‌نظیری از شهر اطراف را ارائه می‌دهد.

مناره ایگر یکی از سه مناره باقی مانده از دوران عثمانی در مجارستان و یکی از جاذبه‌های محبوب گردشگران در ایگر است. گردشگران مجاز هستند که از ۹۷ پله به بالکن مناره بروند و چشم‌انداز شهر و قلعه ایگر را مشاهده کنند. به کسانی که از ترس از ارتفاع رنج می‌برند توصیه شده در بالا رفتن از پلکان باریک به بالکن برج احتیاط کنند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار