تاریخ انتشار :

رپورتاژ خبری 2

از باغ ملی مشهد تا تنگه چاهکوه قشم

دره ستارگان بخشی از ژئوپارک قشم است و اشکال موجود در آن بر اثر فرسایش میلیون ساله پدید آمده است . جالب است بدانید بومیان منطقه باور دارند این منطقه ، در اثر برخورد ستارگان با سطح زمین ساخته شده و از این رو آن را دره ستارگان می نامند .

دریاچه چشمه سبز

یکی از این تفرجگاههای زیبای مشهد، دریاچه چشمه سبز است که در فاصله پنجاه کیلومتری از شهر قرار دارد و به پاتوق طبیعت دوستان تبدیل شده است . در نزدیکی این دریاچه روستایی به نام گلمکان قرار دارد . این روستا از طبیعتی بسیار زیبا برخوردار بوده و مکان ایده آلی برای ادامه مسیر است  .

بهتر است بدانید دریاچه چشمه سبز در تور مشهد ، با پانزده هکتار وسعت ، تمام باغات و زمین های کشاورزی اطراف را سیراب می کند و نقش بسزایی در طبیعت سرسبز اطراف دارد .

 

باغ ملی مشهد

باغ  ملی در واقع پارکی زیبا و سرسبز است که در امتداد خیابان ارگ قرار دارد . این باغ دلگشا حدود پنجاه سال پیش یعنی در سال ۱۳۴۵ توسط حسین ملک که یکی از خیرین و نیکوکاران این شهر بوده به شهرداری مشهد واگذار گردید . و از آن زمان تا کنون به مکانی ایده آل برای تفریح و گشت و گذار تبدیل شده است . پیشنهاد می کنیم شب های گرم تابستانی خود را در این باغ زیبا سپری نموده و خاطراتی بیادماندنی را ثبت کنید .

 

پارک طبیعی هفت حوض

این منطقه زیبا و دیدنی در فاصله کمی از شهر مشهد قرار دارد و به یکی از جاذبه های دیدنی بسیار پر طرفدار تبدیل شده است . پارک جنگلی هفت حوض پر از تپه است و برای گشت و گذار در آن می بایست کفش راحت به پا داشته باشید . در این منطقه هفت حوضچه طبیعی آب از دل زمین می جوشد و آب هر حوضچه به پائین سرازیر شده و حوضچه دیگر می‌ پیوندد و منظره ای زیبا را پدید آورده است  .  آب و هوای این منطقه خنک و بسیار مطبوع است اما پیشنهاد می کنیم برای فرار از گرمای تابستانی صبح زود راهی بازدید از این منطقه زیبا شده و تا ظهر به سمت شهر باز گردید .

ژئوپارک قشم

در بخش غربی جزیره قشم شاهد تماشای پدیده های شگفت انگیز زمین شناسی خواهید بود که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند . جنگل حرا ، گنبد نمک ، غارهای نمک ، تنگه چاهکو ، تنگه عالی ، بام قشم ، دره تندیس ها ، کلات کشتاران و … تنها نمونه هایی از جاذبه های ژئو پارک قشم هستند که هر یک برای شهرت قشم کافی هستند ، چه برسد به اینکه در غرب جزیره دسته ای از آن ها در فاصله کوتاهی از دیگر قرار دارند  .

دره ستارگان

به اعلام سایت سفر باتو ، دره ستارگان از جمله جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه های جزیره قشم است که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب نموده است . با ورود به این منطقه شاهد تماشای صخره ها و سنگهایی با اشکال حیرت انگیز خواهید دید که احتمالا با دیدنشان مو بر تنتان سیخ می شود .  قدمت این صخره ها به دوران زمین شناسی سنوزوئیک یعنی میلیون ها سال پیش باز می گردد .

دره ستارگان بخشی از ژئوپارک قشم است و اشکال موجود در آن بر اثر فرسایش میلیون ساله پدید آمده است . جالب است بدانید بومیان منطقه باور دارند این منطقه ، در اثر برخورد ستارگان با سطح زمین ساخته شده و از این رو آن را دره ستارگان می نامند .

 

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه در تور قشم در  فاصله هفتاد کیلومتری از شهر قشم و در نزدیکی روستایی به نام چاهوی شرقی قرار دارد . این تنگه از یگر عجایب قشم است و با بازدید از آن گویی به کره دیگری قدم گذارده اید . تنگه چاهکوه در میان کوه ها و صخره هایی با اشکال عجیب و غریب قرار دارد و عبور از میان آن ها کار دشواری خواهد بود . زیرا در میان راه به نقطه ای می رسید که دیگر قادر به تماشای آسمان بالای سر خود نخواهید بود و راه بقدری باریک می شود که گذر از آن سخت می شود . از این رو بهتر است قبل از حرکت با راهنمایی با تجربه مشورت کنید و آب کافی و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید .

 

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار