تاریخ انتشار :

وزنامه اینترنتی هندی «رایزنگ کشمیر»

انتقال مذاهب اسلامی به شبه قاره هند در دوران امام جعفر صادق(علیه السلام) انجام شد

یک روزنامه اینترنتی هندی در مقاله ای اعلام کرد: دوره امام جعفر صادق(ع) دوره طلایی جدید از معنویت، دانش و اندیشه و عامل انتقال مذاهب اسلامی به شبه قاره هند است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از c-karbala، روزنامه اینترنتی هندی «رایزنگ کشمیر» در مقاله ای اعلام کرد: انتقال مذاهب اسلامی به شبه قاره هند از شهرهای معرفت معنوی مانند بغداد و بصره و به خصوص در دوران امام جعفر صادق(ع) انجام شد.

در این مقاله آمده است: در زمانی که شهر های مکه مکرمه و مدینه منوره شاهد عنصر معنوی و روحانی اسلام اصیل محمدی بودند، انتقال خلافت بنی امیه به سوریه انجام شد که چهره تحریف شده از دین اسلام تنها مبتنی بر جنگ ارایه کرد.

این روزنامه نوشت: بی رحمی این غیرمومنان هنگامی به اوج رسید که برای ترور ذریه رسول الله(ص) در واقعه کربلا توطئه چینی کردند تا زمینه را برای رسیدن نامشروع یزید به قدرت فراهم کنند. به طوری که انسان با یادآوری این واقعه که معنویت را در خاک کربلا ذبح کردند، خجالت می کشد.

براساس این مقاله، خداوند از بنی امیه به دلیل اقداماتشان در کربلا انتقام گرفت، به طوری که تاج و تخت ۸۰ ساله اش به دلیل تداوم درگیری ها و تناقضات مبتنی بر افراط گرایی و انزجار طلبی به لرزه درآمد. قبل از اینکه بنی عباس در سال ۷۵۰ به حکومت شان پایان دهد. به طوری که آنها در سراسر این سرزمین پراکنده شدند و مردم از این گروه ستمگر به دلیل ظلم و استبداد انتقام گرفتند.

در این مقاله آمده است: با تسلط بنی عباس بر قدرت در بصره و بغداد، دوره طلایی جدیدی از معنویت، عرفان، دانش و اندیشه به دست امام جعفر صادق(ع) گسترش یافت. امام صادق(ع) به عنوان منابر فکری برای تفسیر اسلام به منظور حل مسایل اجتماعی، معنوی و تاریخی شناخته شده است. امام صادق(ع) هم عصر ابوحنیفه النعمان و ابن طبری بود.

این روزنامه نوشت: علاوه بر کربلا، بنی امیه مرتکب جنایت شنیع در هند در سال ۷۱۲ میلادی در حمله ای شد که محمد بن قاسم رهبری آن را برعهده داشت. سربازانش معبد هندوها در ساحل سند را تخریب کردند و دو شاهزاده راجا سینگ را ربودند.

روزنامه رایزنگ کشمیر نوشت: این حمله بنی امیه به جذب دل های جامعه هند به اسلام کمک نکرد، اما آنچه در این امر موثر بود، مهاجرت شخصیت های علمی برجسته به هند از طریق مسیرهای دریایی بود. این شخصیت ها و علما از بصر، بغداد، ایران، افغانستان و آسیای میانه به شبه قاره هند سفر کردند. آنها سفیرانی برای چهره واقعی معتدل اسلام و عاملی برای تقویت معانی عمیق معنوی در جامعه و اصل همزیستی بین ادیان از طریق ساخت مساجد، تکیه و مراقد اولیای خدا در کنار معابد هندوها در شبه قاره هند به طور کلی و کشمیر به طور خاص بودند

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار