تاریخ انتشار :

اندونزی

طرح جامع اقتصادی شرعی اندونزی برای تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده محصولات حلال درجهان

معروف امین معاون رئیس جمهور اندونزی معتقد است که این کشور به واسطه پتانسیل‌های بی شمار و حمایت‌های دولتی خود درباره اجرای تضمین محصولات حلال، به بزرگترین تولیدکننده محصولات حلال در سطح جهان تبدیل خواهد شد.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از Antara News، معروف امین در سخنان افتتاحیه خود در نمایشگاه آنلاین مسلمانان صنعتی اندونزی (ii Motion) اظهار کرد: با دیدن پتانسیل‌های مختلفی که در کنار حمایت دولتی داریم، من خوش‌بین هستم که اندونزی به بزرگترین تولیدکننده محصولات حلال در جهان تبدیل خواهد شد.

وی گفت که دولت همچنین طرح جامع اقتصادی شرعی اندونزی ۲۰۱۹ ـ ۲۰۲۴ را با چهار استراتژی اصلی تدوین کرده است.

امین تصریح کرد: تقویت زنجیره ارزش حلال شامل صنایع غذایی و آشامیدنی حلال، گردشگری حلال، مد اسلامی، رسانه و تفریح ​​حلال، داروها و لوازم آرایشی و انرژی‌های تجدیدپذیر است و سه استراتژی دیگر تقویت حوزه تأمین مالی اسلامی، تقویت شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط ​​(MSME) و تقویت اقتصاد است.

معاون رئیس جمهور اندونزی به نقل از داده‌های گزارش جمعیت جهانی، تأکید کرد که تعداد مسلمانان در سراسر جهان به ۱,۹ میلیارد نفر رسیده و اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان را در خود جای داده است.

امین از وزرای مسئول خواست این کشور را به سمت تولیدکننده حلال جهانی در زمینه غذا، نوشیدنی، مد، داروسازی، آرایشی و گردشگری سوق دهند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار