تاریخ انتشار :

مسجد«امام حسین»، در تایلند

مسجد ۳۰۰ساله «امام حسین» یکی از قدیمی ترین مساجد تایلند

تایلند به عنوان کشوری که اسلام بزرگ ترین اقلیت دینی در این کشور به شمار می رود، دارای دو هزار و ۵۰۰ مسجد است که مسجد«امام حسین»، یکی از قدیمی ترین مساجد این کشور است و از چوب بنا شده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  مسجد یا مسجد جامع، مکان عبادی مسلمانان محسوب می شود و در مسلمانان پنج نوبت در آن نماز می خوانند. به این مکان، مسجد می گویند، زیرا تنها مکان مقدسی است که مردم به پروردگارشان سجده می کنند و اگر مساحت آن بیشتر باشد به آن مسجد جامع می گویند.

تایلند به عنوان کشوری که اسلام بزرگ ترین اقلیت دینی در این کشور به شمار می رود دارای دو هزار و ۵۰۰ مسجد است و مسجد «امام حسین» یکی از قدیمی ترین مساجد تایلند محسوب می شود و این مسجد، تقریبا از ۳۰۰ سال پیش در تایلند ساخته شده است

مسجد امام حسین در استان ناراتیوات در جنوب این کشور واقع شده است و این استانی است که ۴۳۴ مسجد در آن قرار دارد

یکی از ویژگی های برجسته این مسجد آن است که به طور کامل از چوب ساخته شده است و تاکنون قدیمی ترین بنای چوبی در این کشور محسوب می شود.

مسجد امام حسین در زمان پادشاه فطانی بنا شده است و ساکنان اصلی این منطقه برای انجام اعمال عباید خود به فکر ساخت این مسجد افتادند و این مسجد از چوب درخت طائر الطنان و درخت چوب آهنی بنا شده است.

این مسجد ترکیبی از معماری چینی و تایلندی را دارد و سقف اصلی مسجد از برگ های درخت نخل است و بعدها از گل و آجر ساخته شده است

این مسجد دارای دو ساختمان است که در ساختمان کوچک آن محراب و سه طبقه سقف قرار دارد.مناره این مسجد به سبک چینی بنا شده است و ساختمان بزرگ آن برگرفته از معماری تایلندی است که از ساختمان کوچک، بزرگتر است.

این مسجد در سال ۲۰۱۴ میلادی توسعه یافته است و  با کمک های جمع آوری شده نوسازی شده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار