تاریخ انتشار :

دکتر سید ناصر عمادی

دریافت مدال جهانی «فرانسیس نایتینگل» ژنو توسط پزشک معروف ایرانی

سیدناصر عمادی‌چاشمی به‌ دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا و کشورهای خاورمیانه و فعالیت و تلاش در کمک به مجروحان جنگ و بلایای طبیعی و نیز سلامت عموم مردم و آموزش پرستاران، شایسته دریافت مدال جهانی «فلورانس نایتینگل» ژنو شد. وی در این زمینه گفت: امیدوارم پدرم، شهدا، ائمه اطهار( ع) و ملت بزرگ ایران از من راضی باشند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  از سال۱۹۱۲ هر دو سال یک‌بار نهادهای بشردوستانه بین‌المللی در ژنو با بررسی فعالیت‌های بشردوستانه افرادی که به‌ویژه در جنگ و بلایای طبیعی با ایثار و از خودگذشتگی به کمک و یاری انسان‌های نیازمند به دور از هرگونه تعصب نژادی، دینی و ملی می‌شتابند، مدال پرافتخار جهانی صلح و فداکاری را اهدا می‌کنند.

سیدناصر عمادی چاشمی  به‌دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا، کشورهای خاورمیانه فعال و پرتلاش در کمک به مجروحان جنگ و بلایای طبیعی و نیز سلامت عموم مردم و آموزش پرستاران شایسته دریافت مدال جهانی «فرانسیس نایتینگل» ژنو  شد.

 

در پیام فدراسیون جهانی صلیب سرخ برای پزشک ایرانی چنین نوشته شد؛ مدال جهانی صلح و فداکاری «فلورانس نایتینگل» از ژنو بر سینه طبیب ایران گستر و جهان آشنا دکتر سید ناصر عمادی سرانجام پس از دو دهه فعالیت‌های بشردوستانه، پزشک بدون مرز ایرانی، ایثارگر و جانباز جنگ تحمیلی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در چشم و جان جهانیان به عنوان برترین انسان پیام‌آور صلح، دوستی و ایثار در دنیای ۲۰۲۱ شناخته شد.

 

در ادامه این پیام نوشته شده؛ دکتر عمادی، در ۱۱ می ۲۰۲۱ با داوری نخبگان و کارشناسان بین المللی از فدراسیون جهانی صلیب سرخ، هلال احمر، پزشکان بدون مرز و جامعه پرستاران و حامیان آن،  نام ایران را به مدد مهر و محبت جهان گستر خود بخصوص در آفریقا و کشورهای خاور میانه به قله افتخار و الگوی بشردوستی در جهان رساند.

و چنین است رسم مجاهدت همرزم شهدای دفاع مقدس از حاج عمران و شلمچه تا آفریقا و افغانستان و اکنون در ژنو.

 

 جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد؛ آقای سیدناصر عمادی چاشمی ، به‌دلیل عضویت در تیم پزشکان بدون مرز در آفریقا و کشورهای خاورمیانه
فعال و پرتلاش در کمک به مجروحین جنگ و بلایای طبیعی و نیز سلامت عموم مردم و آموزش پرستاران شایسته دریافت مدال جهانی «فرانسیس نایتینگل» می‌باشند.

 دکتر سید ناصر عمادی هم‌اکنون در کشورهای آفریقایی همانند سال‌های قبل در تلاش برای خدمت به انسانیت و کسب اعتبار برای کشور و ملت ایران است.

دکتر عمادی در تماس تلفنی در شرق آفریقا در این‌باره، اظهار کرد:گرچه انتظار چنین افتخاری را برای کشور نداشتم، اما امیدوارم پدرم، شهدا، ائمه اطهار( ع )و ملت بزرگ ایران از من راضی باشند.

وی با تقدیر از محبت و همراهی همه داوطلبان و امدادگران هلال‌احمر و خانواده‌ام که همواره دوری من را تحمل کرده‌اند، تصریح کرد:همین که نام کشورم به نام مهر و محبت بر تارک جهان در صفحات صلح و دوستی آشکار شده برایم افتخاری و پاسخی اندک بر همه دعاهای صمیمانه مردم کشورم و شهرم قائمشهر و سوادکوه است.

دکتر عمادی در خصوص نحوه دریافت مدال، گفت: ممکن است با کنترل بیماری کرونا برای دریافت مدال از همین جا (آفریقا) عازم ژنو شوم  و یا برای رعایت عدم انتقال کرونا در مسافرت‌ها، مدال را به جمعیت هلال احمر ایران ارسال کنند.

منبع: فارس

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار