تاریخ انتشار :

مدیر پیج مسیح پولی نژاد؛

 برخی برای رصد می آیند ولی نادانسته دشمن را تقویت می کنند

معصومه علینژاد با این کار دو هدف را نشانه رفته است.اول مخالفت با عصمت و پاکدامنی که معنای اسمش هست و دوم تمسخر مسیح منجی، کسی که نجات دهنده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مصاحبه از:جمال طاهری  در سالهای اخیر با سرمایه گذاری آل سعود و آمریکایی ها در فضای مجازی شاهد رشد موج جدیدی از ضدانقلاب بوده ایم که تلاش می کنند مسیر ناکام مرزهای قبلی این طیف را با هیاهوی بیشتر بپیمایند، مسیری که پیش ازاین با ابزار ماهواره و ویدئو به شکست انجامید حالا با لژیونرهای جدیدش به نبرد با اعتقادات مردم ایران آمده انده. معصومه علینژاد یا مسیح علینژاد از آن جمله است که با دست گذاشتن روی حیا و حجاب  دختران توانسته خودی نشان بدهد اما پیج هایی به صورت خودجوش درمقابل این هجمه سازماندهی شده فعال شده اند که یکی از مشهورترین آنها پیج مسیح پولی نژاد است که تاکنون شش بار هم مورد حمله معاندان قرار گرفته  ولی همچنان با کمک مردم روی پای خود ایستاده است. شریفی مدیر پیج مسیح پولی نژاد که هم دانشگاه را تجربه کرده و هم حوزه علمیه مانند علینژاد از خطه شمال کشور است تفاوتی صدوهشتاد درجه ای با علینژاد دارد خود را قبل از هر چیز یک مادر، همسر و دختر معرفی می کند که فرزندپروری را با افتخار مهمترین دغدغه خود می داند. به همین بهانه با وی گفتگو کردیم:

 

 چه شد که پیج مسیح پولی نژاد را راه انداختید؟

از زمان فعالیت در فیس بوک صفحه مسیح علینژاد توجه ام را جلب کرد. به دلیل تعاملات زیادم با خانم های بدحجاب و شل حجاب و گاها بی حجاب، به فریب های رسانه ای، دروغ پردازی و اغراق پست های این خانم پی بردم از طریقی با شکایت های دزدی تصاویر شخصی بانوان در فضای مجازی توسط این خانم مطلع شدم. این ها انگیزه شد تا فعالیتهای مجازی ام را در راستای روشنگری به بانوان کشورم قرار دهم، بعد از کمرنگ شدن فعالیت در فیسبوک و مصادف بودن آن با انتشار اسناد دلارهای حمایت علینژاد از سوی آمریکا و ترندینگ هشتگ پولی نژاد ما در توییتر، پیج اینستاگرامی پولی نژاد آغاز به کار کرد و خوشبختانه  با استقبال از اینستاگرام و توییتر، فعالیت ما هم در این پلتفرم ها آغاز شد. در کنار روشنگری ها بخاطر موجی که در فضای مجازی با کمک سازماندهی اینستاگرام و ضد انقلاب ایجاد شده بود از طریق طنز معکوس به دنبال افزایش اعتماد به نفس بانوان محجبه بودیم؛ چراکه عمدتا درفضای مجازی حضور بانوان محجبه کم است و القای روانی زیاد بودن بدحجابها و توهین هایی که به صورت آموزش دیده به محجبه ها میشد زیاد شده بود. به کمک خداوند و همراهی فالوورها، فعالیت در این فضای نابرابر تا حدودی موفقیت آمیز بوده و با وجود بسته شدن چندین باره پیج و اتهام دوستان مسیر مبارزه با دشمنان دختران ایران اسلامی ادامه خواهد داشت.

 

باز خوردهای فعالیتهایتان را چطور دیدید؟

با وجود ظرفیتهای زیاد در فعالیت های مجازی، به دلیل سلیقه های متفاوت و عدم توجه به اشتراکات به خصوص اشتراک هدفی، فعالیت های گروه های مروج منش ایرانی و اسلامی محدود است اما با این وجود پیج پولی نژاد توانست قدم های هرچند کوچک و موثری بردارد و آغازگر فعالیت های دیگری دراین عرصه باشد.

 

چه طیفی بیشتر با شما همراهی می کنند؟

خوشبختانه نوع فعالیت به گونه ای بوده که همراهی اقشار مختلف را به خود جلب کرده است به محض پخش کلیپ های دروغین در پیج علینژاد، مخاطبان مختلف با دغدغه شخصی فیلم ها و کلیپ های دیگری که به نوعی روشن کننده موضوع بود برایمان ارسال می کردند ومن همه این تاثیرگذاری را فقط عنایت خداوند می دانم.

 

مهمترین بازخوردها چه بوده؟

می توانم به ایجاد فرصت گفتگو و تضارب عقیده  با بانوان کشورم اشاره کنم. این پیج فرصتی ایجاد کرد تا بتوانم با مخاطبان با دیدگاههای مختلف موافق و مخالف چه در کامنت و چه در دایرکت تعامل داشته باشم و آشنایی و دوستی های خوبی از این طریق شکل گیرد و دغدغه مندان در این پیج، گرد هم جمع شوند تا به دور از تکلف به مطالبه و روشنگری بپردازیم.

 

شما این فرد را مدام رصد می کنید  نظرتان در مورد خودش و اهدافش چیست؟

اوایل برای اینکه بتوانم راهبردها و هدفهای این خانم را بفهمم پیجش را فالو داشتم و فعالیت هایش را رصد میکردم، بعد با همراهی فالورهای فعال و دغدغه مند کم کم از تعداد رصدگران پیج این خانم کم کردم. اگر دقت کنید متوجه می شوید که برخی از فالورهای علینژاد رصدگران انقلابی و حزب اللهی هستند که نادانسته موجب تقویت جبهه مقابل می شوند. او می خواهد بگوید هدفش آزادی حجاب و پوشش است ولی در واقع اینطور نیست، بلکه حجاب را نردبامی برای رسیدن به هدفی مهمتر قرار داده است از نظر علینژاد و همفکرانش حجاب اساس و مبنای  جمهوری اسلامی هست و با  آزادی حجاب و پوشش، نظام جمهوری اسلامی را ساقط می کنند خیال خامی که بواسطه اش بیشتر در منجلاب نابودی فرو میروند چون حجاب از قوانین الهیست و انسانها برای سعادتمندی خود ملزم به اجرای آن هستند.

 

به نظرشما چطور میشود که فردی از خانواده شهدا به اینجا میرسد؟

اجبار خانواده در اموری که نیاز به اجبار ندارند باعث چنین اتفاقی میشود به این صورت که ناخواسته اجبار و فریضه سازی توسط  خانواده منجر به بروز چنین رفتارهایی از طرف فرزندان میشود. یادم است علینژاد در یکی از پستهایش گفته بود مادرم شبها با روسری می خوابد. وقتی به عمق ماجرا توجه کنیم خواهیم دید که این فریضه سازی میتواند به سایر امور زندگی نیز تعمیم پیدا کند. وقتی او در چنین خانواده ای بزرگ می شود که نمیدانم به چه دلیل حلال خدا را حرام  می کنند نپذیرفتن چنین وضعیتی از طرف فرزندان دور از انتظار نیست. امام صادق به یکی از اصحاب خود می فرمایند: ای عمر![عمربن حنظله] شیعیان ما را وادار [به کاری که خود می‌کنید] نسازید و با ایشان مدارا کنید زیرا همه مردم تحمل و ظرفیت‌های شما را ندارند. خداوند نیز در مسیر هدایت بشر مسیر اجبار قهری را در پیش نگرفته است.

 

گاهی افراد با خیال واهی خارج از کشور میروند و در دام سازمانهای تروریستی می افتند و مجبور می شوند تا به سبک آنها زندگی کنند به نظر شما علینژاد تحت فشار این کارها را می کند ؟

درباره علینژاد میتوانم بگویم انتخاب ولش با خودش بود، اما در مسیری قرار گرفته که مجبور است برای زنده ماندن اسمش و گذران زندگی از طرف افرادی که او را حمایت مالی می کنند دست به عملیات انتحاری بزند.

 

نظر شما نسبت به فالورهای علینژاد چیست؟

فالورهای علینژاد متشکل از فالور فیک و فالور حقیقی هست که فالوران حقیقی این پیج هم چند گروه هستند که خیلی افراد از دو گروه رصدگران دغدغه مند انقلاب و خارج نشینان ایرانی که امکان بازگشت ندارند یا اینکه سالها در خارج از کشور زندگی کردند و تحت تاثیر رسانه های معاند غربی علیه ایران، تصوراتشان از کشور خود شکل گرفته است برای همین ساده لوحانه علینژاد را باور   می کنند.

 

پس معتقدید همه فالورهای این فرد معاندین نظام نیستند؟

بله، توصیه من به رصدگران این هست زیاد پیج این خانم را دنبال نکنند، چون رصد این پیج باعث درگیری افراد در تکنیک روانی رسانه ای می شود و ناخواسته همفکران این خانم را زیاد و دیگر افراد را کم نشان می دهد. مگر اینکه رصدگری این افراد مهندسی شده باشد. به دیگر افراد هم توصیه میکنم از دوربین این پیج اتفاقات را نبینند، در کنار روایت های این خانم روایت های دیگر هم قرار بدهند حتما متوجه دروغ ها و اغراق ها خواهند شد، همانطور که تجربه نشان داده و خیلی از افراد و فالورها اعتراف کردند سابقا علینژاد را فالو داشتند و با دیدن پیج ما و افشای حقیقت های پشت پرده متوجه دروغ ها شدند. اما تعدادی دیگر هم افراد فریب خورده علینژاد و مخالف نظام، دختران دوستدار جلوه گری و هیجانی هستند.

 

چرا علینژاد اسم خودش را مصیح گذاشته است؟

معصومه علینژاد با این کار دو هدف را نشانه رفته است.اول مخالفت با عصمت و پاکدامنی که معنای اسمش هست و دوم تمسخر مسیح منجی، کسی که نجات دهنده است.

 

علینژاد ظاهرا زندگی موفقی هم ندارد !

البته پرداختن به زندگی افراد درست نیست، مگر فرد خودش در نوشته هایش بیان کند. اما با توجه به صحبتهای روانشناسی با بررسی منظومه پست های ویدیویی پیج اشاره به یک سری اتفاقها و ناراحتی های روحی و عدم آرامش مصیح دارد. مثل کوبیدن محکم به میز و…. به نظرم رفتار و گفتار فرد نقد بشود بهتر از پرداختن به زندگی فرد هست، هرچند که مطمئنم زندگی چنین افرادی آرام نیست.

 

به نظر شما برای مقابله با این وندالیسم اجتماعی چه باید کرد؟

بهترین راهکار روشنگری و تبیین صحیح ارزش های فرهنگی  جامعه به نسل جوانمان که در این انقلاب رسانه ای زیر بارانی از اخبار و اطلاعات درست و غلط قرار دارند و اگر درست تبیین نشوند  دچار کج فهمی و اشتباه در پذیرش می شوند.

  انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان- مصاحبه از: جمال طاهری

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار