تاریخ انتشار :

عمان

برنامه کشور عمان برای تبدیل مساجد این کشور به ساختمان‌های دوستدار محیط زیست

سازمان مؤسسات و صندوق‌های وقفی «امان» در عمان نخستین طرح سرمایه‌گذاری خود در تبدیل مساجد به ساختمان‌های سبز دوستدار محیط زیست از طریق انرژی خورشیدی را به موفقیت اجرا کرده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  هدف این پروژه تبدیل مساجد کشور به ساختمان‌هایی است که با انرژی پاک خورشیدی کار کرده و درآمد حاصل از فروش مازاد تولید برق این واحدها را به امور وقفی اختصاص دهد.

 

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در عمان، در این طرح پنل‌های خورشیدی در مساجد به کار گرفته می‌شود تا در هزینه تأمین برق این اماکن صرفه‌جویی شده و مساجد انرژی خورشیدی را تبدیل به برق کرده و از آن استفاده کنند.

 

سازمان مؤسسات و صندوق‌های وقفی عمان در نخستین گام برای این طرح، اقدام به قراردادن پنل‌های خورشیدی ۱۰ کیلوواتی در مسجدی در استان «السیب» کرد و این پروژه مصرف برق این مسجد را حدود ۴۰ درصد کاهش داده و دو درصد از برق تولیدی خود را وارد مدار می‌کند.

 

مهندس یوسف الحارثی، مدیرعامل سازمان مؤسسات و صندوق‌های وقفی «امانه» در این باره گفت: این پروژه در راستای چشم‌انداز ۲۰۴۰ عمان اجرا شده و هدف از آن ایجاد یک محیط پایدار با اتخاذ رویکرد اقتصاد سبز در پروژه‌های عمرانی است.

منبع:ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار