تاریخ انتشار :

گروه پارلمانی«All Party»

تصویب رسمی تعریف اسلام هراسی توسط گروه پارلمانی«All Party» شهر اولدهام انگلیس

شورای اولدهام به عنوان بخشی از تعهد مداوم خود برای مقابله با تبعیض موافقت کرده است که به طور رسمی تعریف اسلام هراسی را که توسط گروه پارلمانی«All Party» برای مسلمانان انگلیس ارائه شده است ، تصویب کند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، به نقل از « oldham-chronicle»، شورای اولدهام به عنوان بخشی از تعهد مداوم خود برای مقابله با تبعیض موافقت کرده است که به طور رسمی تعریف اسلام هراسی را که توسط گروه پارلمانی«All Party» برای مسلمانان انگلیس ارائه شده است ، تصویب کند.

اولدهام یکی از شهرهای بزرگ منطقه منچستر بزرگ در شمال انگلستان است.این اقدام به دنبال تصویب تعریف عملی ضد یهودستیزی توسط شورا در سال ۲۰۱۷ انجام شد.

«آماندا شادرتون » از اعضای شورای شهر اولدهام در این باره گفت: نفرت نسبت به مردم از هر دین و با هر پیشینه ای در اولدهام تحمل نخواهد شد.

وی افزود:تعریف اسلام هراسی به ما این امکان را می دهد تا تبعیض علیه مسلمانان را شناسایی کنیم  چرا که در غیر این صورت ممکن است این مسئله  شناخته نشده و بنابراین بدون چالش باقی بماند.

شادرتون همچنین گفت: اولدهام دارای تاریخ غنی از افرادی است که از زمینه ها و فرهنگ های مختلف زندگی می کنند و با هم کار می کنند، با این حال  ما می دانیم که گروه هایی از افراد به حاشیه رانده می شوند و بیشتر از دیگران با نابرابری و تبعیض روبرو می شوند.

عضو شورای شهر اولدهام تاکید کرد: ما معتقدیم که مردم اولدهام می خواهند در مکانی زندگی کنند که متعهد به انصاف و برابری فرصت ها باشد ؛ منطقه ای که با تبعیض و تعصب مقابله می کند، به اجتماعات کمک می کند تا گرد هم بیایند و اختلافات را جشن بگیرند.

وی تصریح کرد که با اتخاذ این تعریف از اسلتم هراسی ما یک ابزار اضافی داریم که به ما کمک می کند نژادپرستی و تبعیض را در همه اشکال آن برطرف کنیم.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار