تاریخ انتشار :

ایالت مینه‌سوتای آمریکا

مسلمانان مرکز اسلامی شهر مورهد،عامل تخریب مسجد مینه‌سوتا را عفو کردند

مسئولان مرکز اسلامی شهر مورهد اعلام کردند فرد متهم به تخریب و نوشتن شعارهای نژادپرستانه و ضد اسلامی بر روی دیوارهای مسجد این شهر را می‌بخشند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از اینفوروم، مسئولان مرکز اسلامی مورهد در ایالت مینه‌سوتای آمریکا می‌گویند مردی را که متهم به تخریب مسجد این شهر است، می‌بخشند و او و خانواده‌اش را به بازدید از این مسجد بعد از ماه رمضان دعوت می‌کنند.

بنیامین استوارت اندرل، ۲۲ ساله اهل مورهد، هفته گذشته دستگیر و با اتهام آزار و تخریب اموال روبه‌رو شد. دادستان‌ها هفته گذشته اعلام کردند جرم این متهم با افزوده شدن اتهام رویکر خصمانه نسبت به یک طبقه اجتماعی سنگین‌تر شده است.

طبق اسناد دادگاه، پلیس از طریق بررسی اسناد فروشگاه زنجیره‌ای ولمارت موفق به شناسایی و دستگیری مظنون شد. وی شعارهایی ضد اسلامی و نژادپرستانه بر روی دیوارهای مسجد نوشته و یکی از پنجره‌ها را شکسته بود. نزدیک به ۴۰۰ نفر از مردم شهر دوشنبه گذشته بعد از حادثه این شعارها را پاک کردند.

حدود ۶۵ هزار دلار کمک از طریق سایت GoFundMe برای کمک به بازسازی مسجد و خرید تجهیزات امنیتی اضافی جمع‌آوری شده است.

ساجد غوری، مشاور مرکز اسلامی مورهد گفت: اکنون ماه رمضان است و عفو و گذشت، پیامی است که از روزی که قدم در این دنیا می‌گذاریم، می‌آموزیم. از این رو، می‌خواهیم به فردی که این اقدام را کرده اطلاع دهیم که او را از اعماق قلب خود می‌بخشیم.

غوری گفت: به جای اینکه در تاریکی باشید، لطفاً به روشنایی بیایید و با ما صحبت کنید. من به شما تضمین می‌دهم که نقاط مشترک زیادی پیدا خواهیم کرد و دوستان خوبی خواهیم شد. عشق بسیار قدرتمندتر از نفرت است.

در یک بیانیه خبری، شورای روابط آمریکایی، اسلامی در مینه‌سوتا با استقبال از اقدام مرکز اسلامی و جامعه مورهد، کار آنها را یک امر خیر در ماه مبارک رمضان خواند.

جیلانی حسین، مدیر اجرایی CAIR شعبه مینه‌سوتا، گفت: در حالی که این جرم ناشی از نفرت، پیام ترسناکی به جامعه ما ارسال کرد، ما از این فرصت برای بهبود و پیشبرد استقبال‌ می‌کنیم.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار