تاریخ انتشار :

أکسم سلامه، خطاط سوری

کتابت قرآن توسط خطاط سوری با ساده‌ترین ابزار خوشنویسی

یک خطاط سوری توانسته است نسخه بزرگی از قرآن کریم را با ساده‌ترین ابزار خوشنویسی کتابت کند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از اسپوتنیک عربی، أکسم سلامه، خطاط سوری است که پس از سه سال و نیم کار پی در پی، موفق شده است کتابت این نسخه بزرگ قرآن کریم را به پایان برساند.

سلامه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: کتابت قرآن کریم، الهامی از سوی پروردگار است، بنابراین من با صبر و دقت و با خطی زیبا همراه با تزئینات، اقدام به این کار کردم.

وی افزود: روزها به سرعت می‌گذشت و من تلاش کردم با دقت تمام کتابت کلام وحی را به پایان برسانم.

سلامه توضیح داد: هر صفحه از این مصحف از ۹ ورق تشکیل شده که به وسیله چسب به هم چسبانده شده‌اند و یک صفحه بزرگ به طول ۱۱۰ و عرض ۸۵ سانتی‌متر ایجاد شده است. کتابت آن نیز با دقت بسیار و با خطوط متناسب انجام شده است. اما جلد خارجی این مصحف از تخته سه لا ساخته شده که دو جلد آن را نگهداری می‌کنند تا باز و بسته شدن مصحف و قرائت قرآن به سهولت انجام شود.

این خطاط سوری تأکید کرد که پس از پایان کتابت این نسخه قرآن، ۱۲ تن از روحانیون روستای «الدالیه» صحت آن را بررسی و تأکید کردند که این کار با دقت بسیار بالا انجام شده است.

وی در پایان اظهار کرد: درست است که من سه سال و نیم به کتابت این قرآن مشغول بودم اما تمایل شدیدی دارم که در زمان‌های تعطیلی خود به این کار ادامه دهم. زیرا با وجود خستگی در هنگام کار، از هر لحظه کتابت قرآن لذت می‌برم.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار