تاریخ انتشار :

سارا صابری، زن مسلمان کانادایی

تبلیغ ماه رمضان با راه اندازی هشتگ «ماه خوب» توسط زن مسلمان کانادایی

یک زن مسلمان کانادایی کمپینی با نام هشتگ «ماه خوب» راه اندازی کرده است و در رسانه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک و اینستاگرام، مهربانی و خوبی را در ماه برکت ترویج می‌دهد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از یاهونیوز، یک زن مسلمان کانادایی کمپینی با هشتگ «ماه خوب» در رسانه‌های اجتماعی راه اندازی کرده است و از طریق رسانه‌های جمعی مانند فیس بوک و اینستاگرام قصد دارد مهربانی و خوبی را در این ماه برکت گسترش داده و به مسلمانان سرتاسر برای برپایی آداب و رسوم رمضانی در راستای نیکی و کار خیر کمک کند. این مسلمان مصری-کانادایی برای ایجاد دستورالعمل نهایی درباره ماه رمضان با اینستاگرام همکاری کرده است. هدفش این بوده تا به مردم در شناخت بهتر رمضان کمک کند.

 

سارا صابری ، طراح یک شبکه اجتماعی مستقر در مونترال در این باره به خبرنگاران گفت: هشتگ ماه خوبی ابتکاری است که ابتدا فیس‌بوک آغاز کرد و اساساً برای بزرگداشت ماه رمضان است که مقدس‌ترین ماه سال برای مسلمانان محسوب می‌شود.

وی گفت: ایده این است که فقط خوبی‌ها را در اطراف‌مان گسترش دهیم و کارهای خیرخواهانه انجام دهیم، یا فقط با همسایگان خود تعامل داشته باشد، هرچه باشد. همانطور که از نامش بر می‌آید ، این ماه رمضان، ماه گسترش خوبی و نیکی در جهان است.

صبری توضیح داد: ما رسما این مکالمه را در سیستم عامل‌های فیس بوک و مواردی از این دست آغاز کرده‌ایم و مردم را به کارهای خوب کوچک ترغیب می‌کنیم.

او خاطرنشان کرد: کار خیر می‌تواند هر چیزی باشد از افطار دادن به یک نفر یا آموزش و نیکی از طریق هدایت او. به خصوص اینکه با شیوع بیماری کرونا و همه‌گیری، ما مجبوریم برای انجام کارهای مهربانی بدون اینکه رو در رو قرار بگیریم، خلاقیت داشته باشیم.

صبری که در کانادا بزرگ شده، عادت داشت با افرادی آشنا شود که با ماه روزه داری آشنا نبودند. او در تلاش است تا این مسئله را تغییر دهد.

وی در این باره گفت: رمضان ماهی است که مسلمانان از غروب تا طلوع فجر روزه می‌گیرند و از غذا و آب دست می‌کشند. این زمانی برای ارتباط معنوی، زمان سم‌زدایی و نوعی تصفیه روح  است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار