تاریخ انتشار :

دانشگاه مینه سوتا

رونمایی از «دیوار نیایش میان ادیانی» در «توین سیتیز » آمریکا

هنرمندان «توین سیتیز » (مینه آ پلیس- سنت پل ) بر روی یک بوم بزرگ دیوار میان ادیانی را برای از بین بردن اختلافات و ایجاد آرامش در جامعه نقاشی کرده اند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از «startribune»، هنرمندان «توین سیتیز » (مینه آ پلیس- سنت پل ) بر روی یک بوم بزرگ دیوار میان ادیانی را برای از بین بردن اختلافات و ایجاد آرامش در جامعه نقاشی کرده اند.

 

۱۸ قطعه نقاشی از هنرمندان محلی بر روی این بوم بزرگ منعکس کننده پیوند ادیان مختلفی از جمله یهودیت ، مسیحیت و اسلام است که وحدت میان آنها را نشان می دهد.دیوار نیایش میان ادیانی بین ادیان  که بر روی یک بوم ۶ در ۹ توسط هنرمندان توین سیتیز ایجاد شد در اواخر سال جاری میلادی در نمایشگاه دانشگاه مینه سوتا به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نقاشی  همچنین به عنوان بخشی از یک نمایشگاه مجازی که امسال راه اندازی شده است به صورت آنلاین قابل مشاهده است.هنرمندان امیدوارند که پل های هنری آنها باعث از بین بردن شکاف ها و اختلاف ها و ایجاد صلح میان ادیانی در جامعه شود.

«ایمی اورکین» از مینیاپولیس که یک معلم هنر و یک هنرمند یهودی است در این باره گفت: من فکر می کنم که فقط رفتن به کنیسه خودمان ، کلیسای خود یا مسجد خودمان کافی نیست، ما باید به یکدیگر متصل شویم ، به یکدیگر احترام بگذاریم ، از یکدیگر بیاموزیم و جامعه ای میان ادیانی ایجاد کنیم.

هند المنصور ، هنرمند  مسلمان نیز در این باره می گوید: هنر می تواند به مقابله با نژاد پرستی در همه زمان ها به ویژه اکنون که دوران سخت همه گیری کرونا را می گذرانیم،کمک کند.

وی افزود: این نمونه ای از چگونگی همزیستی همه ما است و اتحاد ادیان مختلف را در این دوران سخت نشان می دهد .

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار