تاریخ انتشار :

چیارلیا

 زن تازه مسلمان: تحقیق در مورد اسلام به من هدف داد

به ایده ی جستجو در مورد اسلام بازگشتم و شروع به خواندن نسخه آنلاین قرآن کردم. این زمانی بود که وضعیت روحی من بهتر شد . تحقیق در مورد اسلام به من هدف داد. حتی در این مرحله من فکر نمی کردم که تغییر دین بدهم اما از شناختن دین لذت بردم و احساس کردم وقتی با دوستانم در مورد اسلام صحبت می کنم شگفت زده  می شوم و بسیار مشتاق به اینکار بودم .

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان- مترجم از زبان انگلیسی :مینو پورسعید

اصل مصاحبه را اینجا ببینید

من در طول دوران رشدم در معرض دانش و آگاهی اسلامی قرار نگرفته بودم . اکثر اطلاعاتی که دریافت کرده بودم منفی بود و توسط رسانه ها تحریف شده بود . اعضای خانواده ام نظرات و افکار به شدت مخالفی نسبت به اسلام داشتند.  قرار گرفتن در این جو و بزرگ شدن با این نظرات  و افکار قطعا بر دیدگاهم نسبت به جهان و خودم موثر بود.بنابرین  به اسلام اهمیت نمیدادم و توجه نمیکردم. این حس با من بود تا زمانیکه  باافرادی با سابقه و زمینه ی اسلامی دیدار کردم. من آغاز به درک و فهم کردم . بعد از آن شروع به کار کردم . زمانی که شانزده ساله بودم و رابطه ی دوستی با بسیاری از زنان مسلمان برقرار کردم و من عاشق توجه دلسوزی و مهربانی آنها شدم .

 

من به یاد می آورم که به ماه رمضان عشق میورزیدم  وبه اینکه چگونه آنها هر ساله روزه می گیرند بسیار علاقه مند بودم و این (روزه ) باعث قویترشدن وبیشتر شدن ارادتشان نسبت به ایمانشان می شد. بسیار قابل تحسین بود.  بودن و زیستن در کنار بسیاری از زنانی که ایمانشان را در هسته ی اصلی زندگیشان قرارمیدادند حیرت آور بود  . با این حال هنوز خودم را شبیه این زنانی که تحسینشان میکردم نمیدانم .

 

والدین من وقتی ۱۶ ساله شدم از هم جدا شدند. این کاملاً روی من تأثیر گذاشت زیرا این جدایی بسیار آشفته و بد  بود و من پدرم را خیلی نمی دیدم. این باعث آسیب به سلامت روانی من شد و خودم را خیلی مقصر می دانستم ، از همه چیز خیلی عصبانی بودم. اشتغال در آنجا و همکاری با آن زنان مسلمان به من کمک بسیار زیادی کرد زیرا حمایت زیادی از من میکردند و دقیقا زمانی که من بیشتر از همیشه به محبت نیاز داشتم آنان نسبت به من مهربانی و عطوفت زیادی نشان می دادند.

 

امسال بود که در دانشگاه آنقدر با افراد جدید و چند مسلمان آشنا شدم که به اسلام علاقه مند تر شدم. با این وجود به همین راحتی نبود. با رفتن به دانشگاه ، این اولین باری بود که با عادات و مقررات  خودم  از خانه دور بودم و همینطور آغاز دوران بزرگسالی من بود. من شروع به نوشیدن (الکل )  زیاد کردم زیرا این همان چیزی است که فکر می کردم از بزرگسالی انتظار می رود. از نوشیدن و بیرون رفتن با دوستانم لذت می بردم یا فکر می کردم ولی باز هم فکر اسلام رهایم نمی کرد.

 

نوشیدن الکل باعث بدبختی ، افسردگی و تخریب  همه ی احساسات من شد. من به افسردگی و اضطراب مبتلا شده بودم . ، بنابراین می توانید تصور کنید که نوشیدن چنین کار مضراتی را انجام می دهد. من خیلی از خودم متنفر شدم و بعد از بحران دچار بحران بعدی  شدم. ( و بعد از بحرانی به بحران دیگری دچار میشدم )  یکی از دوستان من را تشویق کرد که به بررسی اسلام بپردازم  ، زیرا این ( آشنایی با اسلام )  می توانست به بهبودی احساساتم کمک کند . در این مرحله من آن را جدی نگرفتم و در واقع گریه کردم زیرا فکر کردم چگونه می توانم به چیزی تبدیل شوم که از آن دور هستم. پذیرفتن اسلام به دلیل نبردهایی که با خودم داشتم بسیار دشوار بود و بنابراین دوباره شروع به نوشیدن  (الکل ) و بیرون رفتن (دور شدن از محیط )  کردم  تا خودم را از زندگی نابسامان دور کنم.

 

سپس به ایده ی جستجو در مورد اسلام بازگشتم و شروع به خواندن نسخه آنلاین قرآن کردم. این زمانی بود که وضعیت روحی من بهتر شد . تحقیق در مورد اسلام به من هدف داد. حتی در این مرحله من فکر نمی کردم که تغییر دین بدهم اما از شناختن دین لذت بردم و احساس کردم وقتی با دوستانم در مورد اسلام صحبت می کنم شگفت زده  می شوم و بسیار مشتاق به اینکار بودم .

 

من برای تعطیلات کریسمس سال گذشته (۲۰۱۹) به خانه رفتم و از دیدن خانواده ام بسیار هیجان زده  و خوشحال شده بودم. مادر من قبلاً میدانست که من به اسلام فکر می کنم اما با از جزئیات بررسی و تحقیق من در مورد اسلام آگاهی نداشت . کریسمس در کنار خانواده ام شگفت انگیز بود ، اما من فهمیدم که این مسیحیت نیست که من تحسینش می کنم بلکه این یکپارچگی خانواده است. برای من اسلام حقیقت را فریاد میزد! من با اسلام  توانستم نسبت به زندگی خود و ابعاد آن آگاهی پیدا کنم و آن را مرتب کرده و ریشه همه چیز را درک کنم و با مسیحیت چنین احساسی نداشتم. من کریسمس را در کنار خانواده ام جشن گرفتم و دوست داشتم در کنار مادر باشم زیرا در زمان حضور در دانشگاه بسیار دلتنگش بودم.

 

چند روز قبل ازآغاز سال جدید (۲۰۲۰) با دوستم تماس گرفتم و به او گفتم که به درستی در مورد اسلام فکر کرده ام و می خواهم دین خود را تغییر دهم. شوکه شده بود! من به او گفتم که مدتی آن را در ذهنم داشتم ، فقط نمی دانستم چگونه آن را برای کسی توضیح دهم. او بسیار مهربان بود و به من گفت که به من افتخار می کند. سپس من شروع به گفتن به برخی از دوستان محل کارم کردم و آنها بسیار خوشحال بودند ، آنها از من سوال کردند که چرا می خواهم تغییر دین بدهم و من توضیح دادم که قبلاً هرگز این احساس را نداشتم، این حس ، حس داشتن هدف و مقصود بود . احساس اینکه دلیل و علتی برای زندگی وجود دارد برایم لذت بخش بود .  من قبلاً در مورد مسائل بهداشت روانی خود که زندگی ام را تحت تأثیر قرار داد ، توضیح دادم . اسلام به آن معنی داد. دوستانم مرا تشویق کردند تا درباره اسلام بیشتر بدانم تا ببینم آیا این دین برای من دین صحیحی است. آنها به من گفتند که درباره ی تغییر دین با عجله تصمیم نگیر زیرا این کاری است که باید کاملاً مورد تفکر قرار گیرد و این همان چیزی است که من به هر کس که به فکرتغییر دین و اسلام آوردن  باشد توصیه می کنم زیرا تفکر در مورد آن بسیار مهم است.

 

من موافقت کردم و حتی تا امروز هم هنوز شهادتین را نگفته ام  اما انشاالله به زودی خواهم گفت  زیرا احساس می کنم آماده ام این فصل جدید از زندگی ام را شروع کنم ، تبدیل شدن به شخصی شاداب تر و با نشاط تر. من خودم را مسلمان اعلام می کنم و از صمیم قلب پیام شهادتین را باور دارم ، فقط می خواهم این کار را به صورت رسمی انجام دهم و بیشتر بیاموزم تا بتوانم نماز بخوانم. نمی توانم به اندازه کافی از افراد اطرافم تشکر کنم. آنها به من کمک کردند زیبایی و آرامش اسلام را درک کنم. من ازبیان و تعریف داستانم هنوز احساساتی می شوم زیرا این داستان تمام زندگی ام بوده است .

به نظر می رسد که هر لحظه از زنگی ام مرا به این هدف و این لحظه سوق داده است . و من به راهی  که شکر خدا در آن هستم و قدم برمیدارم بسیارافتخار میکنم  . من خیلی کامل نیستم اما با اسلام می دانم  که خدا مرا آنچنان که هستم میشناسد و به حال من آگاه است . من آموختم که  هر آنچه را که من پشت سر گذاشته ام مرا تبدیل کرده به هر آنچیزی که الان هستم و این با قدرت و اراده  خداوند صورت گرفته است . با نگاه به گذشته ،متوجه می شوم رفتن به دانشگاه و ملاقات با افراد جدید چشم من را به زیبایی اسلام باز کرد و من بسیار سپاسگزارم که خداوند مرا برای پیمودن این راه انتخاب کرد . خدا رو شکر

 

به روز شده : من درست در ماه رمضان در تاریخ بیست و دوم آوریل ۲۰۲۰ شهادتین را گفتم . من اولین روزه ام را دیروز گرفتم و امروز هم دومین روزه خود را بجا می آورم . خدا را شکر !

ممنونم که به داستانم گوش کردید

چیارلیا

گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-  مترجم از زبان انگلیسی :مینو پورسعید

اصل مصاحبه را اینجا ببینید

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار