تاریخ انتشار :

 جیم براون

تازه مسلمان امریکایی: داشتن حجاب واقعا انسان را نیرومند می کند

من می دانستم که به محض گفتن شهادتین ام، مثل یک فرد جدید خواهم بود ، می خواستم زندگی خود را در یک کشور مسلمانی شروع کنم که در آن مسلمان بودن آزاد باشد

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان- مترجم از زبان انگلیسی :مونا نیکزادفر

اصل مصاحبه را اینجا ببینید

یک تازه مسلمان آمریکایی با تاکید بر احساس خوبِ داشتن حجاب ، آن را “واقعاً نیرومند” توصیف کرد.

 

براون در مصاحبه ای به مناسبت روز جهانی حجاب گفت: “داشتن حجاب، واقعا بهترین احساس است. مطمئناً ، بعضی روزها عصبی می شوید یا شاید خسته شوید، اما این احساسات به سرعت از بین می روند.واقعا حجاب به انسان قدرت می بخشد.

 

– خودتان را معرفی کنید و  به ما  بگویید چه زمانی مسلمان شدید و محجبه شدید؟

-اسم من جیم براون است و من در دسامبر ۲۰۱۰ شهادتین  (اظهار ایمان) خود را در کازابلانکا، مراکش گفتم. من اسلام را وقتی پیدا کردم که در هالیوود، کالیفرنیا زندگی می کردم و می دانستم که می خواهم هجرت کنم و شهادتین را در یک کشور مسلمان بگویم. واقعاً، من فقط می خواستم زندگی خود را  به عنوان یک مسلمان دوباره شروع کنم و می دانستم که نمی توانم زندگی در لس آنجلس را با همان شغل ، همان دوستان و در جو و شرایط قبل ادامه دهم. من می دانستم که به محض گفتن شهادتین ام، مثل یک فرد جدید خواهم بود ، می خواستم زندگی خود را در یک کشور مسلمانی شروع کنم  که در آن مسلمان بودن آزاد باشد. وقتی هواپیما در مراکش فرود آمد، به سرویس بهداشتی فرودگاه رفتم تا برای اولین بار حجاب داشته باشم. من این کار را خیلی خوب انجام ندادم ، اما از آن روز به بعد دیگر هرگز آن را در نیاوردم.

 

– انگیزه شما برای مسلمان شدن و داشتن حجاب چه بود و چرا چنین  راهی را انتخاب کردید؟

-من می دانستم که بخش هایی از مسیحیت غیرمنطقی است ، بنابراین من همیشه بدنبال جواب می گشتم ، اما فایده ای نداشت. وقتی قرآن را خواندم ، کاملاً منطقی بود. من می دانستم که تمام جواب هایی که می خواستم در آن کتاب بود. و واقعا بود . بنابراین من از زندگی خود که در آن مدیر تولید سینما، تلویزیون، وبرنامه های موسیقی بودم و زندگی تجملاتی که در بورلی هیلز داشتم، خداحافظی کردم. من هرچه داشتم هدیه دادم و چمدانم را بستم، بلیط یک طرفه به مراکش خریدم و سوار هواپیما شدم و به کشوری رفتم که هیچوقت به آن سفر نکرده بودم ، هیچ دوست و خانواده ای در آنجا نداشتم و به زبان فرانسوی یا عربی صحبت نمی کردم. اما الحمدلله، همه چیز نتیجه گرفت و این بهترین تصمیمی بود که تابه حال در زندگی ام گرفته ام.

-حجاب را چگونه تعریف می کنید؟

– این فقط یک روسری یا چادر نیست، بلکه روشی است که یک زن رفتار می کند(سبک زندگی یک زن است)، خودش را بیان می کند، انتخاب می کند و از حیا و نجابت خود محافظت می کند.

 

– همانطور که می دانید ، اول فوریه روز جهانی حجاب است. به نظر شما بزرگداشت این روز چقدر مهم است؟

-من فکر می کنم پذیرفتن اینکه داشتن حجاب راهی برای زندگی است بسیار مهم است و باید در هر جامعه مدرنی “طبیعی” تلقی شود.

 

-نظر شما در مورد اقدامات علیه حجاب و اسلام هراسی  در غرب چیست و برای مقابله با آن چه باید کرد؟ وظیفه دولت ها چیست؟

-من فکر می کنم فرانسه از این لحاظ تندروترین دولت غربی است و  بدترین نمونه رفتار غرب با مسلمانان است. هر دولتی وظیفه دارد از شهروندان خود محافظت کند – نه اینکه نسبت به گروه های خاص، نفرت و سیاست های غیرضروری و ناعادلانه ایجاد کند.

 

-در انتها، اگر حرف خاصی دارید، بفرمائید.

– حجاب داشتن، واقعا بهترین احساس است. مطمئنا،بعضی روزها عصبی می شوید یا شاید خسته شوید، اما آن احساسات بسرعت می گذرند. حجاب هم در درون هم در بیرون واقعا انسان را قدرتمند می کند. حجاب یک تکه پارچه نیست، بلکه بسیار فراتر از آن است.

گروه ترجمه انجمن اسلامی شهید ادواردو آنیلی سایت رهیافتگان-مترجم از زبان انگلیسی :مونا نیکزادفر

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار