تاریخ انتشار :

رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا

برگزاری وبینار «نقش منجی در آینده بشر از دیدگاه ادیان الهی»

نقش منجی در آینده بشر از دیدگاه ادیان الهی با حضور اساتید و علمای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و تانزانیا در قالب وبینار بررسی شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این برنامه، حجت‌الاسلام یحیی جهانگیری و ولی میرزایی، از جمهوری اسلامی ایران و مرتضی علی دینا، اسقف جرج فوپه(GEORGE FUPE)، شیخ عبدالکریم جنجو (ABDULKAREEM IDDI JONJO)  از علمای اهل سنت و از مدیران ارشد شورای مسلمانان تانزانیا(BAKWATA)، شیخ ملبا صالح (Mulabba Saleh Lulat) و اسقف کریستوسیلر کالاتا (Christosiler Kalata) به عنوان سخنران حضور داشتند.

وبینار «نقش منجی در آینده بشر از دیدگاه ادیان الهی» ۱۴ فروردین‌ماه با سخنرانی مرتضی پیرانی، رایزن فرهنگی ایران در تانزانیا آغاز شد. وی به بیان اهداف برگزاری این وبینار و ویژگی‌های حضرت مهدی(عج) پرداخت.

در ادامه، شیخ مرتضی علی دینا با موضوع «نقش منجی از دیدگاه اسلام»، اسقف جرج فوپه با موضوع «نقش منجی در آینده بشر از دیدگاه ادیان الهی» و شیخ عبدالکریم جنجو با موضوع «نقش امام مهدی(عج)» سخنرانی کردند.

همچنین، یحیی جهانگیری به بیان مطالبی درباره ویژگی‌های دوران و

رود آخرین منجی پرداخت و سپس، شیخ ملبا صالح مقاله خود را با موضوع «چگونگی نجات انسان به وسیله منجی» ارائه داد.

اسقف کریستوسیلر کالاتا و ولی میرزایی در بخش دیگری از این وبینار، موضوعات «نقش منجی در آینده بشر از دیدگاه مسیحیت» و «دولت جهانی امام مهدی(عج) با توجه به آیات قرآن» را مورد بررسی قرار دادند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار