تاریخ انتشار :

لاهور پاکستان

جمعی از فرقه قادیانیه با برطرف شدن شبهاتشان، دین مبین اسلام را پذیرفتند

هیأتی از فرقه قادیانیه پس از دیدار با آیت الله ریاض نجفی مدیر جامعه المنتظر پاکستان از عقاید خود برگشتند و اسلام ناب را پذیرفتند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) هیأتی از فرقه قادیانیه به حوزه علمیه جامعه المنتظر لاهور آمدند و با آیت الله حافظ سید ریاض حسین نجفی، مدیر جامعه المنتظر، دیدار کردند.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین محمد افضل حیدری، مدیر داخلی حوزه علمیه جامعه المنتظر، از طرف هیئت قادیانی سؤالاتی در مورد دین اسلام و ختم نبوت مطرح شد و آیت الله حافظ سید ریاض حسین نجفی پاسخ اطمینان بخش و قابل قبولی ارائه کرد که پس از آن دین مبین اسلام را پذیرفتند.

این هیئت تازه مسلمان شده از میرزا احمد قادیانی اظهار برائت کردند.

گفتنی است مؤسس این فرقه غلام احمد قادیانی است. او در سال ۱۸۳۹ م (حدود سال ۱۲۵۵ ق) در روستایی به نام قادیان از شهرستان گرداس پور پنجاب از توابع هند متولّد شد و در سال ۱۹۰۸ در شهر لاهور پاکستان از دنیا رفت و جسد او به قادیان منتقل و در آن‌جا دفن شد.

غلام احمد قادیانی ابتدا بدون ادعای نبوت یا ولایت مدعی شد که از جانب خداوند به او الهام می‌شود. پس از مدتی مدعی شد همچنان که سلسله نبوت بر پیامبر اسلام خاتمه یافت سلسله ولایت نیز بر وی خاتمه یافته است، وی خود را خاتم اولیا معرفی نمود و این‌که هیچ ولی‌ای بعد از او نیست، مگر آن‌که بر عهد او باشد.

پس از چندی مدعی شد فرشته وحی بر او نازل می‌شود و زمان نزول وحی بر او به اندازه زمان نزول وحی بر رسول خداست.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار