تاریخ انتشار :

لائورا دياز و ماري بورس دو زن تازه مسلمان اسپانیایی

اسلام حقوق بسیاری برای زن در نظر گرفته، اما هرگز زنان را از حقوقشان محروم نکرده است

اسلام برای من زندگی جدیدی است و اطمینان دارم که زن در دین اسلام تابع نیست.  جوامع مسیحی و یهودی در جهان وجود دارند که بسیار مرد سالار هستند اسلام زور گویی در مورد مذهب را ممنوع اعلام کرده و من از استقلال کامل برخوردار هستم .

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  خبرگزاری لاوانگوئاردیای اسپانیا در تیترهای روز ۲۰ فوریه به گزارشی از دو بانوی اسپانایی مسلمان شده پرداخت .

بانو لائورا دیاز ۳۲ ساله و بانو ماری بورس ۲۷ ساله دو زن تازه مسلمان شده ی اسپانیایی از ایالت خود مختار کاتالونیا در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشتند :

ما بر پایه ی اعتقادات خود به دین اسلام روی آوردیم و این مسئله در زندگی شخصی و حرفه‌ای ما تاثیر گذار بوده است.

لائورا دیاز با بیان اینکه اسلام هرگز برایش محدودیتی ایجاد نکرده می گوید : اسلام برای من زندگی جدیدی است و اطمینان دارم که زن در دین اسلام تابع نیست.  جوامع مسیحی و یهودی در جهان وجود دارند که بسیار مرد سالار هستند ، اما در مورد اسلام چشم‌ها بسته شده است.  اسلام زور گویی در مورد مذهب را ممنوع اعلام کرده و من از استقلال کامل برخوردار هستم .

ماری بورس نیز اظهار داشت : اسلام حقوق بسیاری برای زن در نظر گرفته و ضمن اینکه تفاوت بین زن و مرد قایل شده، اما هرگز زنان را از حقوقشان محروم نکرده است.

ماری و لائورا می‌گویند که اخیرا زنان بسیاری وجود دارند که در ایالت کاتالونیا اسپانیا به اسلام رو آورده‌اند و به این خاطر تصمیم دارند انجمن زنان مسلمان کاتالان را تشکیل دهند.

      

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار