تاریخ انتشار :

رپورتاژ خبری1

سوالات حقوقی خود را از که می پرسید؟

در هر پرونده ای موکل میتواند برای وکالت وکیل خود حد و مرزی را مشخص کند. در اصل سی و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است که هر یک از طرفین دعوا در دادگاه می توانند برای خود وکیل انتخاب کنند. در جرایم کیفری در صورتی که فرد توانایی مالی برای پرداخت حق الزحمه وکیل نداشته باشد، دادگاه وکیل تسخیری برای وی انتخاب می کند.

وکیل شخصی است که از طرف شخص دیگر(چه این شخص حقیقی باشد و چه سازمانی حقوقی) برگزیده می شود تا به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مامور شود.

در هر پرونده ای موکل میتواند برای وکالت وکیل خود حد و مرزی را مشخص کند. در اصل سی و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است که هر یک از طرفین دعوا در دادگاه می توانند برای خود وکیل انتخاب کنند. در جرایم کیفری در صورتی که فرد توانایی مالی برای پرداخت حق الزحمه وکیل نداشته باشد، دادگاه وکیل تسخیری برای وی انتخاب می کند.

وکالت به دو نوع کلی تقسیم می شود:

۱ – وکالت مطلق

۲ – وکالت مقید

وکالت مطلق بدین معناست که شخص دیگری را در تمامی امور مالی و حقوقی خود به عنوان وکیل خود انتخاب کند. این وکالت شامل امور اداری و مالی موکل می‌شود مثل فروش و یا خرید و یا پرداخت هزینه خانواده که در این قسم اعمال وکیل نیاز به اجازۀ موکل ندارد.

 

و اما وکالت مقید به این معناست که موضوع مورد وکالت مشخص و معین است و وکیل تنها باید در همان مورد معین، عمل کند.

 

در قوانین حقوقی ، وکالت به دسته بندی های مختلفی تقسیم شده است. از آن جمله می توان به

وکیل انتخابی، وکیل تسخیری ،معاضدتی(وکیل رایگان) ،قراردادی ، وکیل اتفاقی ، وکیل سازمانی ، وکیل قوه قضاییه، وکیل کارآموز و وکیل حمایتی نام برد.

 

همانطور که میدانید امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی کشورمان، بسیاری از افراد توانایی گرفتن وکیل و پرداخت هزینه های سنگین مربوط به آن را ندارند. در همین خصوص قانون وکیل معاضدتی یا همان رایگان را برای شما بر میگزیند تا شما بتواند در دعاوی حقوقی خود از وکالت وی بهره ببرید.  در دادگرام شرایط گرفتن وکیل رایگان به صورت کامل برای شما توضیح داده است. بسیاری از افراد وکالت معاضدتی را با وکالت تسخیری اشتباه می گیرند. در حالی که با هم متفاوتند.

 

موضوع مهم دیگری که جا دارد به آن پرداخته شود وکیل آنلاین می باشد.

اما وکیل آنلاین یعنی چه؟ همه ما حداقل یکبار در زندگی به مسائل حقوقی برخورد کرده و سوالات حقوقی داشته ایم که در بسیاری از موارد نیز برای این مسائل حقوقی به وکیل مراجعه کرده ایم اما با توجه به مشغله های امروزی و گسترش اینترنت وکلا نیز فعالیت خود را در بستر اینترنت گسترش داده اند تا بتوانند در ۲۴ ساعت شبانه روز پاسخگوی سوالات حقوقی باشند.

سرویس ها و سایت های بسیاری بر همین اساس طراحی شده و گسترش یافته اند. این سرویس ها به عنوان یک واسطه بین مردمی مشکل و یا سوال حقوقی دارند و مشاوران حقوقی عمل می کنند.

در غالب این سرویس ها، مردم میتوانند وکیل مورد نظر خود را بیابند و سپس به صورت آنلاین با وی صحبت کنند و مشکلات حقوقی خود را مطرح کرده و از مشاوره با کارشناس حقوقی بهره ببرند.

یک مشاوره حقوقی با وکیل آنلاین  به مراتب هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری  دارد. ضمن آنکه در چنین سرویس هایی شما خیلی راحت تر می توانید وکیل تخصصی مورد نظر خود را بسته به نوع مشکل خود بیابید.

 

برای مثال اگر در صدد مهاجرت هستید بهتر است با وکیل مهاجرتی صحبت کنید.  دادگرام  ویژگی های یک وکیل مهاجرتی خود را گفته است. یا برای مثال می خواهید سهم ارثی را که از شما خورده شده است، پس بگیرید، در این صورت بهتر است با مشاوری صحبت کنید که در زمینه ارث و انحصار وراثت تخصص دارد. منظور آن است که اگر مشکل حقوقی خود را به وکیلی بسپارید که در آن حوزه پرونده های بیشتری قبول کرده و تخصص بیشتری دارد، احتمال آنکه شما به حقتان برسید، بیشتر است.

 

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار