تاریخ انتشار :

رپورتاژ خبری 2

طرح‌های زیبا روی دیوار با ایزوگام طرحدار

این محصول بیشتر بر اساس ظاهر خود دسته‌بندی می‌شود. آجرنما، آجرنمای سنگی، سرامیکی، چمنی، موزاییکی، کامپوزیتی، لانه زنبوری و… از مهمترین انواع ایزوگام طرح‌دار به شمار می‌آیند.

ایزوگام یکی از مهمترین روش های عایق کاری ساختمان در کشور است. این روش با توجه به هزینه مناسب و دوام و ماندگاری بالا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از پشت‌بام‌های کشور توسط ایزوگام عایق‌کاری شده‌اند.

البته اجرای ایزوگام محدود به پشت‌بام نیست و در موارد بسیاری دیوارها نیز به عایق کاری احتیاج دارند، به طور مثال در شمال کشور که باران فراوانی می‌بارد، در صورتی که موقعیت ساختمان به صورتی باشد که دیوارهای تنها و بی‌دفاعی داشته باشد، لازم است که این دیوارها هم ایزوگام شوند، در غیر این صورت بر اثر بارش باران فراوان به دیوار، ساختمان دچار نم‌زدگی می‌شود.

اما تفاوت مهم ایزوگام دیوار با سقف این است که ایزوگام دیوار در معرض دید دیگران است و مانند ایزوگام سقف پوشیده نیست. این مسئله باعث می‌شود تا زیبایی ایزوگام دیوار هم نکته قابل توجه‌ای باشد که باید در کنار کیفیت آن مدنظر قرار گیرد.

یکی از بهترین راه‌حل‌های ارائه شده برای این مسئله، تولید ایزوگام طرح‌دار است. با استفاده از ایزوگام طرح‌دار، از یک سو کیفیت و عایق‌کاری مطمئن مدنظر قرار می‌گیرد و از سوی دیگر منظره زیبایی برای دیوارهای ساختمان ایجاد می‌شود.

 

ایزوگام طرح‌دار چیست؟

عایق رطوبتی ایزوگام دارای یک لایه خارجی است که فویل نامیده می‌شود. این لایه بر اساس نحوه استفاده از ایزوگام می‌تواند حالت‌های مختلفی به خود بگیرد. مثلا برای پشت‌بام از فویل‌های آلومینیومی استفاده می‌شود تا نور تابیده شده بازتاب پیدا کند و جذب گرما به حداقل برسد. حتی برای ایزوگام سرویس‌های بهداشتی، این لایه (فویل) کلا حذف می‌شود تا از هزینه اضافی پرهیز شود.

در ایزوگام‌های طرحدار، توجه ویژه‌ای به فویل ایزوگام شده است. در این مدل‌ها، فویل را با طرح و نقش‌هایی جذاب طراحی و به صورت لایه بیرونی ایزوگام قرار می‌دهند.

 

انواع ایزوگام طرحدار

این محصول بیشتر بر اساس ظاهر خود دسته‌بندی می‌شود. آجرنما، آجرنمای سنگی، سرامیکی، چمنی، موزاییکی، کامپوزیتی، لانه زنبوری و… از مهمترین انواع ایزوگام طرح‌دار به شمار می‌آیند.

 

قیمت

قیمت این محصول به طور معمول از ایزوگام‌های معمولی و حتی ایزوگام‌های با فویل آلومینیومی بالاتر است. از مهمترین دلایل این اختلاف قیمت، فرآیند تولید دقیق‌تر و ضخامت بیشتر نسبت به محصولات معمولی است.

نکته جالبی که در مورد این محصول وجود دارد این است که معمولا ایزوگام طرح‌دار به صورت متراژ کل خریدوفروش می‌شود و خرید متری آن چندان مرسوم نیست.

 

نکات مهم در نصب ایزوگام طرح‌دار

نصب ایزوگام مسئله بسیار مهمی است که تاثیر مستقیمی در عملکرد و طول عمر این عایق رطوبتی دارد. این مسئله در مورد ایزوگام‌های طرحدار اهمیتی دوبرابر پیدا می‌کند؛ چرا که در اینجا زیبایی کار نیز بسیار مهم است.

در هنگام نصب این محصول باید دقت شود شعله را به اندازه‌ی کافی و به قسمت مناسب ایزوگام داد تا آسیبی به زیبایی ایزوگام وارد نشود. همچنین نکته مهم دیگر این است که بند بین رول‌های ایزوگام به درستی تنظیم شده باشد تا جلوه‌ی کار به هم نخورد.

امیدواریم اطلاعات جامع اما چکیده‌ای را در مورد این محصول دوست‌داشتنی ارائه کرده باشیم. اگر محل عایق‌کاری شما به صورتی است که در معرض دید افراد قرار دارد، قطعا ایزوگام طرح‌دار اولین پیشنهاد به شما خواهد بود.

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار