تاریخ انتشار :

پژوهش علمی در بخش تاریخ اسلام

امام حسین و نهضت حسینی عنوان دکترای ژان کاملرد پرفسور فرانسوی

مرکز مطالعات و تحقیقات در آستان مقدس امام حسین(ع) پژوهش علمی پرفسور فرانسوی درباره امام حسین(ع) را منتشر کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از c-karbala، مرکز مطالعات و تحقیقات در آستان مقدس امام حسین(ع) از طریق دایره المعارف جامع خود پژوهش علمی تاریخی پرفسور فرانسوی «ژان کاملرد» مدیر بخش تحقیقات افتخاری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مرکز مطالعات CNRS در پاریس درباره امام حسین و نهضت حسینی را منتشر کرد.

این پژوهش علمی در بخش تاریخ اسلام این دایره المعارف منتشر شده است. در این بخش آمده است که این پژوهش علمی در ابتدا در دایره المعارف مشهور جهانی ایرانیکا منتشر شده است.

در بخش تاریخ اسلام این دایره المعارف درباره این پژوهشگر فرانسوی آمده است: پایان نامه دکترای ژان کاملرد از دانشگاه پاریس سوم با عنوان « Le Culte de l’Imam Husayn»( احترام یا تقدس امام حسین) بوده است. وی بر گروهی از محققان و پژوهشگران در حوزه تاریخ جهان اسلام نظارت داشته است. همچنین بسیاری از پایان نامه های علمی دانشگاه ها  با همین موضوع را نظارت کرده است.

نیازی به گفتن نیست که این پروفسور فرانسوی بسیاری از مطالعات و پژوهش ها درباره مذهب تشیع را منتشر کرده است و سهم موثر و فعالی در دایره المعارف اسلامی دارد.

علاقه مندان برای مشاهده کامل از جزئیات پژوهش علمی این پرفسور فرانسوی درباره امام حسین(ع) باید به کتابخانه مرکز مطالعات و تحقیقات کربلا مراجعه کنند و یا این کتاب را از مرکز فروش مستقیم آستان مقدس امام حسین(ع) خریداری کنند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار