تاریخ انتشار :

ازبکستان

راه اندازی پنجره اسلامی با هدف تقسیم سود کامل وخدمات اسلامی در بانک ازبکستانی

مدیرعامل شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی و رئیس هیئت مدیره «تورون بانک» ، تفاهم نامه خدمات مشاوره ای در رابطه با راه اندازی پنجره اسلامی دراین بانک را امضا کردند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از « arabnews»، «ایمن امین سجینی» ، مدیرعامل شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی (ICD)  و «چوری سادیباکوسوویچ میرزائوف» ، رئیس هیئت مدیره «تورون بانک» ، تفاهم نامه خدمات مشاوره ای در رابطه با راه اندازی پنجره اسلامی در این بانک را امضا کردند.

پنجره اسلامی با هدف تقسیم سود کامل فرصتی را برای تورون بانک فراهم می کند تا محصولات و خدمات اسلامی را در ازبکستان ارائه دهد. در نتیجه ، این بانک محصولات و منابع مالی خود را متنوع کرده و سود خود را افزایش می دهد.

تورون بانک یکی از جدیدترین شرکای شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی است و از ۱۰ میلیون دلار تسهیلات مالی اعطا شده توسط این شرکت برای تأمین مالی شرکت های کوچک و متوسط ​​در ازبکستان استفاده کرده است.

سجینی در این باره گفت: این همکاری موفق بین نهادهای ما گام بعدی در جهت افزایش مشارکت استراتژیک اخیر ما است.وی افزود:  خدمات مشاوره ای ارائه شده توسط شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی با هدف حمایت از صنایع بانکی و مالی اسلامی در ازبکستان انجام می شود.

سجینی همچنین تاکید کرد که از طریق این ابتکار استراتژیک ، شرکت اسلامی توسعه بخش خصوصی با ارائه یک راه حل کامل که شامل توسعه محصولات سازگار با شریعت ، کمک در حسابداری ، فناوری اطلاعات ، منابع انسانی و جنبه های قانونی عملیات است همراه با آموزش تئوری گسترده و آموزش شغلی در محل یکی از بانکهای اسلامی ،پنجره اسلامی را فعال می کند.

گفتنی است ،در نتیجه توسعه بانکداری اسلامی ، علاقه بانک های سنتی به بانکداری اسلامی در حال افزایش است. در نتیجه ، این موسسات مالی با استفاده از زیرساخت های موجود خود پنجره های اسلامی را راه اندازی کرده اند.

این ابتکار فرصت های جدیدی را برای بانک های سنتی در مناطقی که بانکداری اسلامی تقاضای زیادی دارد ، ایجاد کرده است. با این حال ، بانک هایی که به دنبال گشودن پنجره های اسلامی هستند باید دارای یک کمیته شرعی مستقل باشند ، که شامل کارشناسان فقه اسلامی ، دارایی و حقوق اسلامی و همچنین کارشناسان بانکی باشد.

هدف اصلی از ایجاد چنین تسهیلاتی تأمین نیاز مشتریانی است که ترجیح می دهند با موسسه های مالی فعال در چارچوب اصول مالی اسلامی کار کنند نه محصولات و خدمات موسسه های بانکی سنتی.

منبع: شبستان

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار