تاریخ انتشار :

اسلام در کره جنوبی

در کل فقط ۸ مسجد در این کشور وجود دارد، در حالی که نزدیک به ۳۰،۰۰۰ کلیسای پروتستان در در مناطق بکر کره جنوبی فعال است، ظهور چشمگیر پروتستانیسم از اواخر دهه ۱۸۸۰ به واسطه مبلغان غربی صورت گرفته که در میان آنها پزشک بودند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   ترجمه از معصومه طاهریکشور کره جنوبی ۵۱ میلیون نفر جمعیت دارد که  از این تعداد دین مسیحیت ۳۱٫۶٪ هستند (۷٫۶٪ کاتولیک و ۲۴٪ پروتستان)  همچنین۲۴٫۲٪ بودیسم هستند با این حال حضور مسلمانان دراین کشور حضور چندانی ندارند اما در طی این سالها  سیر صعودی آرامی داشته است  می دهد که از ۳۷۰۰ مسلمان در سال ۱۹۶۵ به بیش از ۲۰۰۰۰۰ تن در ۲۰۱۵ رسیده است.

حضور ضعیف و کمرنگ مسلمانان کره جنوبی در مقایسه با دو مذهب مسیحیت و بودیسم، به دلیل جلوگیری از حضور کارگران مسلمان به ویژه از کشورهای بنگلادش و ازبکستان به خصوص  در جنوب  این کشور است که همین مانع بزرگی برای قدرت گرفتن اسلام در این کشور است  

اگر مسجد جامع سئول را ببینید در مورد حضور باشکوه مسلمانان در کره جنوبی شهادت می دهد ، در کل فقط ۸ مسجد در این کشور وجود دارد، در حالی که نزدیک به ۳۰۰۰۰ کلیسای پروتستان در در مناطق بکر کره جنوبی فعال است، ظهور چشمگیر پروتستانیسم از اواخر دهه ۱۸۸۰ به واسطه مبلغان غربی صورت گرفته که در میان آنها پزشک بودند. لازم به ذکر است که کاتولیک ها بیش از یک قرن تحت آزار و شکنجه بوده اند اما طی سی سال گذشته شاهد رشد خوبی در این کشور بوده اند.

 

اما ریشه کن کردن آفت اسلام هراسی اهمیت دارد زمانی با حمله خونین داعش یا سایر فرقه های منحرف مدعی اسلامی بودن یک انحرافی جدی در اسلام ایجاد شد که مانند آتش سوزی گسترش یافت در کره جنوبی باعث تحریک گروه های مسیحی تبشیری شد  که اعلام کردند  مسلمانان شیطان صفت و حلال خورهستند و با نگرانی فریاد می زدند که می خواهند کره جنوبی را کشوری اسلامی کنند !!

 

اما با وجود این فضاسازی و نژادپرستی فراگیر ضد مسلمانان، مقامات کره ای تصمیم گرفتند تا سیستم اقتصاد حلال را در یک ایکسان شهر کوچکی واقع در غرب ایجاد کنند که جز ۱۲ منطقه قدرتمند اقتصادی جهان است با هدف جذب گردشگران مسلمان به این کشور، همین امر خشم مسیحیان معترض را برانگیخت. این استراتژی جدید توسعه در کره جنوبی پس از ممنوعیت سفر  گروهی تندرو از چین به کره جنوبی و  عدم پذیرش استقرار سیستم موشکی Thaad در ایالات متحده به دقت مورد بررسی قرار گرفت که این کشور با کمبود مالی زیادی مواجه شد ، انجام گرفت و تلاش کرد تا صنعت گردشگری را توسعه بدهد به این امید که مسافران زیادی از کشورهای  خاورمیان با قدرت خرید بالا را جذب کند. لذا آهسته آهسته اسلام در کره جنوبی جای باز کرد. اگرچه بعید است به اندازه مسیحیت به طور گسترده و عمیق در این کشور نفوذ کند. به خاطر عواملی چون مصرف گوشت خوک و الکل که به طور رسمی در اسلام منع شده است  ولی بخش جدایی ناپذیر فرهنگ کره جنوبی است. با این وجود آینده نشان می دهد که آیا اسلام موفق خواهد شد پرده ضخیم تعصب را پس بزند و یک مکان رو به رشد ، نه یک اقلیت  محدود را در قلب کره جنوبی پیدا کند.

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار