تاریخ انتشار :

تلاش شرکت عربستانی برای جذب گردشگر برای دوران پس از کرونا

در حالی که دقیقاً مشخص نیست که چه زمانی فعالیت‌های اقتصادی دوباره آغاز می‌شود و مردم سفرهای جمعی را از سر می‌گیرند، حمدی می‌گوید انتظار دارد با کاهش محدودیت‌ها، بازار سفر حلال یکی از اولین بازارها باشد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از عرب نیوز،  یک کارآفرین عربستانی مستقر در انگلیس می‌گوید گردشگران  مسلمان می‌توانند ضمن گذراندن تجربه‌های فراموش‌نشدنی، در دوران پساکرونا صنعت توریسم را رونق ببخشند. سمیه حمدی، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت راهنمای سفر حلال(Halal Travel Guide) می‌گوید: جهانگردان جوان مسلمان به طور فزاینده‌ای تمایل دارند بتوانند به تجربیات عمیق‌تری دسترسی پیدا کرده و راه‌های نرفته را تجربه کنند. آنها مایلند این کار را با ارتباط با جوامع محلی و یادگیری بیشتر در مورد آداب و رسوم و فرهنگ آنها انجام دهند. راهنمای سفر حلال، تجربه‌های فراموش‌نشدنی را به جهانگردان ارائه می‌دهد که هم‌زمان به نفع جوامع محلی است که از آن دیدن می‌کنند.

 این شرکت کار خود را با ارائه اطلاعات برای مسافران مسلمان آغاز کرد اما بلافاصله تورهای خود را که ترکیبی از بازدید از میراث اسلامی همراه با فعالیت‌های ماجراجویانه و تجارب منحصر به فرد است، آغاز کرد.

وی می‌گوید: ما در حال انجام کاری هستیم که هم به نفع مسافران باشد و هم برای جوامع محلی که آنها بازدید می‌کنند، سودبخش باشد. برای بسیاری از این مسافران، این نوع سفرها می‌تواند تحول‌آفرین باشد. 

حمدی افزود: شما با یادگیری نحوه زندگی دیگران، چیزهای زیادی درباره خود یاد می‌گیرید و به خودشناسی بیشتری می‌رسید. این همان چیزی است که نوجوانان و جوانان، خواهان آن هستند. قبل از همه‌گیری، سفرهای حلال سریع‌ترین رشد در اقتصاد جهانی گردشگری با ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیارد دلار را داشت.

به گفته او این یک پتانسیل اقتصادی عظیم است اما همچنان جای پیشرفت زیادی دارد. از آنجا که مسلمانان رویکردی مبتنی بر ارزش‌ها نسبت به محصولات و خدماتی که استفاده می‌کنند دارند، صنعت سفر حلال فرصتی را فراهم می‌کند تا بتوان پس از ریشه‌کنی شیوع کرونا، توسعه صنعت گردشگری مسئولیت‌پذیر را ایجاد کرد.

در حالی که دقیقاً مشخص نیست که چه زمانی فعالیت‌های اقتصادی دوباره آغاز می‌شود و مردم سفرهای جمعی را از سر می‌گیرند، حمدی می‌گوید انتظار دارد با کاهش محدودیت‌ها، بازار سفر حلال یکی از اولین بازارها باشد.

وی افزود: از آنجا که جمعیت جوانان مسلمان جهان بسیار زیاد است قطعاً یکی از اولین بازارها، جهانگردی است که رو به بهبودی خواهد رفت. آنها جوان‌تر هستند و بنابراین مسافرت، برای آنها کم خطرتر است. این افراد نه تنها نسبت به کرونا احساس ایمنی بیشتری می‌کنند، بلکه پول دارند و می‌خواهند آن را صرف تجارب مورد علاقه خود کنند. 

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار