تاریخ انتشار :

افزایش حملات فیزیکی و کلامی علیه مسلمانان و نهادهای اسلامی آلمانی در طول سال ۲۰۲۰

گزارش‌های منتشر شده در آلمان از افزایش تعرضات و حملات به مسلمانان و مساجد در این کشور طی سال ۲۰۲۰، با وجود اعمال قرنطینه و تشدید تدابیر بهداشتی حکایت دارد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از المجتمع، روزنامه آلمانی «نویه اسنابروکه سایتونگ» (Neue Osenbrucke Zeitung) روز دوشنبه در گزارشی نوشت که با وجود محدودیت‌های اعمال شده علیه شهروندان آلمانی در ایام کرونا، تعداد حملات فیزیکی و کلامی علیه مسلمانان و نهادهای اسلامی در این کشور در طول سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

روزنامه آلمانی افزود: در سال ۲۰۲۰، حدود ۹۰۱ تعرض به مسلمانان در سراسر آلمان به ثبت رسیده است که با توجه به ۸۸۴ مورد به ثبت رسیده در سال ۲۰۱۹، ۲ درصد بیشتر بوده است.

بنا به این گزارش، سال گذشته ۴۸ نفر از مسلمانان زخمی شدند که این تعداد در سال ۲۰۱۹، ۳۴ نفر بوده است.

در ۷۷ مورد از این اعمال مجرمانه، مساجد هدف حملات قرار گرفته‌اند و عاملان اکثر این حملات راستگرایان افراطی بوده‌اند.

این روزنامه براساس آماری که وزارت داخله فدرال آلمان به درخواست حزب چپ‌های این کشور ارائه داده است، این گزارش را منتشر کرده است.

براساس این گزارش، در سال ۲۰۱۸ میلادی ۸۲۴ مورد، در سال ۲۰۱۹ ۸۸۴ مورد و در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز ۹۰۱ عمل مجرمانه ضد اسلامی در آلمان ثبت شده است.

به گزارش دویچه وله، فقط در سال ۲۰۱۷، زمانی که ادارات برای نخستین بار به بررسی داده‌ها در ارتباط با جرم‌های ناشی از انگیزه اسلام ستیزانه آغاز کردند، شمار این گونه جرایم بیشتر بود و به ۹۵۰ مورد می‌رسید.

در این گزارش آمده است که این اعمال مجرمانه شامل تحریکات علیه مسلمانان یا مهاجران مسلمان از طریق شبکه‌های اجتماعی، فرستادن نامه‌های تهدید‌آمیز و حملات بر زنان باحجاب و مردانی که از ظاهرشان مسلمان شناسایی می‌شوند، بوده است.

آسیب وارد کردن به مساجد و خانه‌ها و نوشتن شعارهای ضد اسلامی بر دیوار آن‌ها نیز در جمله این اعمال مجرمانه است.

منبع: ایکنا

 

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار