تاریخ انتشار :

بهانه های جدید فرانسه در اسلام هراسی

وزیر کشور فرانسه: انجمن تجمع علیه اسلام هراسی را «دشمن جمهوریت» خواند!!!

انجمن «تجمع علیه اسلام هراسی در فرانسه» با ارائه درخواست رسمی از هیئت دولت فرانسه خواستار لغو مصوبه انحلال این انجمن شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از العربی الجدید، انجمن «تجمع علیه اسلام هراسی در فرانسه» خواستار لغو مصوبه هیئت دولت درباره انحلال این انجمن شد.

از میان دوازده هزار عضو انجمن تجمع علیه اسلام هراسی در فرانسه، یک هزار و دویست و بیست و دو عضو آن با ارسال درخواستی به هیئت دولت، خواستار لغو این مصوبه شدند؛ بر اساس این مصوبه، همه فعالیت‌های انجمن در فرانسه متوقف و مقر آن نیز به خارج از کشور منتقل شده است.

وزیر کشور فرانسه انجمن تجمع علیه اسلام هراسی را «دشمن جمهوریت» خواند و مدعی شد که این انجمن در حادثه قتل فجیع معلم تاریخ در پاریس نقش داشته است.

انجمن مزبور، در ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ براساس دستورالعمل امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه و مصوبه هیئت وزیران منحل شد.

پس از کشته شدن معلم فرانسوی در ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ به دست یک جوان که به گفته مقامات فرانسه، چچنی بوده است، فشارها علیه سازمان‌های جامعه مدنی اسلامی و مساجد در فرانسه شدت گرفته است.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که این معلم کاریکاتورهای موهن به پیامبر بزرگ اسلام (ص) را در یکی از مدارس حومه پاریس به دانش‌آموزان نشان داده بود.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار