تاریخ انتشار :

مجمع عمومی سازمان ملل متحد

برنامه هفته جهانی هارمونی میان ادیانی در هفته اول ماه فوریه

مجمع عمومی سازمان ملل از افراد و سازمان ها درخواست کرده است تا در هفته اول فوریه میزبان رویدادی باشند که به همسایگان با عقاید و ادیان مختلف کمک می کند تا درک و فهم بیشتری از یکدیگر برای به وجود آوردن جوامع دوستانه تر پیدا کنند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از « pakistantoday»،پاکستانی ها به مراسم «هفته هارمونی میان ادیانی» سازمان ملل متحد که هفته اول فوریه برگزار می شود،ملحق شدند.

مجمع عمومی سازمان ملل از افراد و سازمان ها درخواست کرده است تا در هفته اول فوریه میزبان رویدادی باشند که به همسایگان با عقاید و ادیان مختلف کمک می کند تا درک و فهم بیشتری از یکدیگر  برای به وجود آوردن جوامع دوستانه تر پیدا کنند.

برنامه هفته جهانی هارمونی میان ادیانی که توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۰  اعلام شد برای حمایت از درک متقابل و گفتگوی بین ادیان به منظور توجه به ابعاد مهم فرهنگ صلح و راهی برای ایجاد هماهنگی بین همه مردم صرف نظر از ایمان آنها برگزار می شود.

مجمع عمومی همه کشورهای عضو را تشویق کرده است تا پیام هماهنگی و حسن نیت میان ادیان را در این هفته در مساجد ، کلیساها ، معابد ، کنیسه ها و سایر عبادتگاه ها  به صورت داوطلبانه و مطابق با سنت ها یا عقاید مذهبی خودشان منتشر کنند.

رئیس شورای ملی صلح و هماهنگی بین ادیان پاکستان در سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در سالن اجتماعات مطبوعاتی «ناصر عثمانی » از باشگاه مطبوعاتی لاهور از همه خواست تا بدون هیچ گونه تبعیض مذهبی ، فرقه ای و قومی به یکدیگر برای ایجاد یک پاکستان قوی تر احترام بگذارند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار