تاریخ انتشار :

باربادوس

برگزاری روز جهانی حجاب در «باربادوس»با موضوع پایان دادن به حجاب هراسی

روز جهانی حجاب در «باربادوس» در تلاش برای مبارزه با اسلام هراسی که به گفته مسلمانان چهره زشت خود را در این کشور نیز نشان داده است ،برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   به نقل از « barbadostoday»،روز جهانی حجاب در «باربادوس» در تلاش برای مبارزه با اسلام هراسی که به گفته مسلمانان چهره زشت خود را در این کشور نیز نشان داده است ،برگزار شد.

روز جهانی حجاب توسط «نظم خان» در سال ۲۰۱۳ برای آگاهی از حجاب ، لباس اصلی زنان مسلمان به عنوان بخشی از عمل به ایمان خود آغاز شد.

 

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه  آگاهی از حجاب که معمولا توسط انجمن بانوان مسلمان باربادوس برگزار می شود به صورت مجازی برگزار شد.

موضوع مراسم امسال «پایان دادن به حجاب هراسی – ترس از حجاب» بود و زنان تشویق شدند که عکس هایی از خود با هشتگ «پایان دادن به حجاب هراسی» ارسال کنند.

همچنین از زنان محجبه خواسته شد به این سوال پاسخ دهند که حجاب برای آنها چه معنایی دارد؟

«سمیه» در پاسخ به این سوال گفت: حجاب به من احساس امنیت و اعتماد به نفس می دهد و به همین دلیل برای من خوشایند است.

وی افزود: “اخیرا من اولین نمونه واقعی اسلام هراسی و حجاب هراسی را تجربه کردم ؛تجربه ای که هنوز هم مرا تکان می دهد اما امیدوارم بتوانم در آینده در مورد آن صحبت کنم.

سمیه همچنین گفت:من به دلیل مذهب خود هرگز احساس تهدید نکرده بودم و این مسئله برای من در باربادوس کوچک بسیار جدید است. دقیقا به همین دلیل است که من احساس می کنم گسترش آگاهی در مورد اسلام و حجاب مهم است .

باربادوس کشور جزیره‌ای است که میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزوئلا قرار گرفته و پایتخت آن «بریج‌تاون» است. 

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار