تاریخ انتشار :

نیوزلند

تولید حجاب مخصوص برای یونیفرم زنان مسلمان پلیس نیوزیلندی

بعد از یک سال، زنان مسلمان در اداره پلیس نیوزیلند، حجاب سفارشی دوخته شده مخصوص یونیفرم‌شان را دریافت می‌کنند که از سال ۲۰۱۸ پیشنهاد آن ارائه شده بود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از stuff، پس از یک سال دوخت و دوز و انجام آزمایش‌های دقیق و موشکافانه، زنان مسلمان پلیس در نیوزیلند، اکنون حجاب سفارشی دوخته شده‌ای مخصوص یونیفرم‌شان دارند.

پلیس و کارشناسان طراحی از دانشگاه مسی این لباس را تولید کردند و که توجه بین‌المللی را به خود جلب کرده است.

بازرس برایان لنیهان، به خبرنگاران گفت که ایده این کار از یکی از کارمندان در سال ۲۰۱۸ آغاز شد.

وی افزود: این پرسش مطرح توسط زنان جوان مسلمان مطرح می‌شد که چرا یونیفرم پلیس حجاب مشخصی ندارد و آن‌ها این مسئله را مانعی برای پیوستن به اداره پلیس تلقی می‌کردند.

وی افزود: زنان باایمان مسلمان مجبور بودند خودشان  حجاب را تهیه کنند و این کمبودی بود که احساس می‌شد.

وی  با بیان اینکه دانشکده طراحی در دانشگاه مسی نقشی اساسی در تهیه این حجاب داشت، خاطرنشان کرد: ما برای پلیس نیوزلند قسمت های دیگری از لباس فرم تولید کردیم و با داشتن این تجربه می‌دانستیم که باید چیزی راحت ، متناسب و عملکردی داشته باشیم … همچنین لباسی می‌خواستیم که ماموران بتوانند برای مدت طولانی و حتی در یک شیفت ۱۲ ساعته در آن احساس راحتی کنند. از مواد سبوک از نوع ورزشی با برش مناسب از نظر تراحی و فرم مناسب هر فرد و همچنین ضمن رعایت ویژگی‌های ایمنی این لباس تهیه شد.

لنیهان با توجه به خطراتی که پلیس با آن مواجه است گفت: اگر یک افسر درگیر مشاجره ای باشد که منجر به کشیدن حجاب از سر آنها شود ، یا اگر حجاب آن‌ها خفه کننده و بسیار سفت باشد می‌تواند خطرناک و کشنده باشد و ما باید همه این مسائل را مدنظر داشته باشیم.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار