تاریخ انتشار :

فرانسه

مخالفت نخست وزیر فرانسه با پیشنهاد غیرقانونی دانستن پوشش‌های دینی برای کودکان

نخست‌وزیر فرانسه، پیشنهاد غیرقانونی دانستن پوشش‌های دینی برای کودکان از جمله حجاب اسلامی را رد کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از بلومبرگ، ژان کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه، پیشنهاد غیرقانونی دانستن پوشش‌های دینی برای کودکان را رد کرد. دولت وی مدعی است تلاش می‌کند بین حفظ سنت سکولار جاری در این کشور و احترام به اختلافات فرهنگی تعادل ایجاد کند.


 
منع قانونی پوشش صورت از سوی کودکان مسلمان، پیشنهاد یکی از اعضای حزب امانوئل مکرون بود. این در حالی است که مکرون سال آینده برای انتخاب مجدد داوطلب می‌شود و سعی دارد قانونی جنجالی را برای مبارزه با آنچه افراط‌گرایی اسلامی می‌خواند از طریق پارلمان ارائه دهد.
 
اصلاحیه‌ای که استفاده از روسری برای خردسالان را ممنوع می‌کرد، روز گذشته با وجود حمایت برخی از چهره‌های ارشد حزب مکرون و مارین لوپن، رهبر راست افراطی رد شد.
 

این در حالی است که اقدامات اسلام‌ستیزانه امانوئل مکرون در واکنش به قتل یک معلم فرانسوی، با واکنش شدید جهان اسلام روبه‌رو شد. پاسخ وی که شامل تقویت پلیس و بستن مساجد مشکوک به دریافت پول غیرقانونی بود، وی را در معرض انتقاد کشورهای اسلامی از جمله ترکیه قرار داد. این کشورها معتقدند فرانسه اکنون مسلمانان را هدف قرار داده است. این اقدامات، بحث‌هایی در مورد مدارا، حاکمیت قانون و روش‌های مبارزه با افراط‌گرایی در فرانسه برانگیخته است.
 
فرانسه در سال ۲۰۰۴ استفاده از نمادهای دینی مشهود در مدارس و در سال ۲۰۱۰ پوشش صورت، از جمله برقع و نقاب را ممنوع کرد.
 
منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار