تاریخ انتشار :

فرانسه

اهانت «مارین لوپن»رهبر حزب راستگرای افراطی فرانسه به اسلام و حجاب مسلمانان

رهبر حزب راستگرای افراطی جبهه ملی فرانسه با حمله به اسلام بر ممنوعیت حجاب مسلمانان تاکید کرد و آن را «سرطان اسلامی» دانست.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از الجزیره، «مارین لوپن» رهبر حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه با انتقاد از دولت « ژان کاستکس» نخست وزیر این کشور برای جلوگیری نکردن از استفاده از حجاب در توئیتر خود نوشت: مخالفت با درخواست های ممنوعیت داشتن حجاب این تردید را در اهداف دولت برای مبارزه با حجاب و مسلمانان ایجاد می کند.

 

مارین، نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری است که به مواضع تند ضد اسلامی اش معروف است. وی در توئیتر خود حجاب را «سرطان اسلامی» خوانده است.

 

درخواست ممنوعیت حجاب لوپن در حمایت از اصلاحاتی انجام شده است که دو نماینده پارلمان فرانسه جمعه گذشته لایحه ای مبنی بر ممنوعیت استفاده از نمادهای دینی برای دختران جوان را ارایه کرده اند. این لایحه در چارچوب قانون مبارزه با آنچه «انزواگرایی اسلامی» می نامند و تقویت اصول جمهوری فرانسه است، ارایه شده است.

 

رسانه های فرانسوی اعلام کردند: این دو نماینده فرانسوی مدعی شدند که این اصلاحات برای احترام به سکولاریسم ارائه شده است. هدف اول نیز  ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی در مکان های عمومی است.

 

در نوامبر گذشته نیز اصلاحات پیشنهادی را به منظور افزودن به قانون ممنوعیت فعالیت فروشگاه های اینترنتی فروش حجاب دختران ارائه شده بود.

 

قرار است که پارلمان فرانسه امروز قانون تقویت احترام به اصول جمهوری را در نشست های ویژه بررسی کند. پیش از آنکه برای بررسی عمومی در ماه آینده ارایه شود.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار