تاریخ انتشار :

امریکا

اولین سرمربی مسلمان در تاریخ فوتبال آمریکایی

رابرت صالح نخستین مسلمانی است که به عنوان مربی یک تیم فوتبال آمریکایی انتخاب می‌شود. وی اهل میشیگان و یک مسلمان لبنانی‌تبار است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از آناتولی، رابرت صالح به عنوان نخستین مسلمانی که هدایت و مربی‌گری یک تیم فوتبال آمریکایی را به عهده گرفته، انتخاب شد.

تیم فوتبال آمریمایی جت نیویورک اعلام کرد که برای استخدام رابرت صالح به توافق نهایی رسیده و وی را در مسیر تبدیل شدن به اولین سرمربی مسلمان در تاریخ فوتبال آمریکایی قرار داده است. تیم روز پنجشنبه در بیانیه‌ای توافق نامه نهایی را اعلام کرد.

صالح در چهار فصل گذشته هماهنگ کننده دفاعی سانفرانسیسکو  ای‌آراس ۴۹ بوده است.

رابی گولد ، بازیکن ارشد ورزشی تیم، در توییتر گفت این موفقیت را به مربی صالح و خانواده‌اش تبریک گفت.

صالح در دیربورن ، در ایالت میشیگان در آمریکا، قطب اصلی زندگی مسلمانان عرب‌ آمریکایی متولد شد و لبنانی‌تبار است.

فوتبال آمریکایی و فوتبال کانادایی که رشته‌ای مشابه و هم‌ریشه با فوتبال آمریکایی است دو شکل اصلی گریدیرون فوتبال محسوب می‌شوند که در آمریکای شمالی از ورزش‌های انگلیسی فوتبال و راگبی فوتبال تکامل یافته‌اند. این دو رشته در آمریکا و کانادا با نام «فوتبال» شناخته می‌شوند و بازی مرسوم فوتبال در عوض با نام ساکر (soccer) نامیده می‌شود.

تفاوت اصلی گریدیرون فوتبال با فوتبال در این است که بازیکنان اجازه حمل و پرتاب توپ با دست را دارند و تفاوت اصلی آن با راگبی نیز در این است که توپ به‌طور نوبتی در کنترل یکی از دو تیم قرار دارد. استفاده از کلاه و محافظ شانه، پاس‌های رو به جلو (که در راگبی فوتبال با توجه به قانون آفساید ممکن نیست)،

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار