تاریخ انتشار :

وین

مسجد السلام، ساده ترین و محبوبترین مسجد در وین

مسجد واقع در «میدلینگ» که ساده ترین مسجد در وین به شمار می آید از محبوبیت بسیار زیادی در میان اعضای جامعه اسلامی برخوردار است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مسجد ساده «السلام» در فاصله بسیار کوتاهی از ایستگاه راه آهن میدلینگ شهر وین قرار دارد.

 

اگرچه ۳۰۰ مسجد دیگر هم در میدلینگ فعالیت می کنند اما مسجد «السلام» بسیار محبوب است.این مسجد کوچک قبلا یک آپارتمان بوده و به همین دلیل نمای آن از بیرون فقط به شکل یک ساختمان ساده است.هیچ نشانه ای از این مسجد وجود ندارد ، به جز تابلوی تبلیغاتی نسبتاً کوچکی که نام آن وجود دارد.

در حقیقت هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این مکان یک مسجد است وجود ندارد به این دلیل که مسجد نه گنبدی دارد و نه مناره ای.

تنها نشانه ای که از این مسجد وجود دارد تابلوی کوچکی است که نام مسجد روی آن نوشته شده است.خطبه ها در این مسجد به زبان انگلیسی و اندونزیایی خوانده می شوند و سایر فعالیت های مذهبی نیز در آن انجام می شود.

مسجد السلام دارای یک کتابخانه کوچک است که بسیاری از کتاب های اسلامی و مذهبی در آن وجود دارد و همه افراد علاقه مند به یادگیری در مورد اسلام می توانند از آن استفاده کنند.اداره کننده های این مسجد اعضای جامعه اسلامی از اندونزی و آسیای شرقی هستند.

انجمن اسلامی اندونزی در وین ( (WAPENA رسما در روز هشتم ژوئن سال ۲۰۰۸ میلادی در سفارت اندونزی تاسیس شد.مسجد السلام نیز در روز ۲۱ ژانویه سال ۲۰۱۲ میلادی از سوی انجمن اسلامی اندونزی و با حضور سفیر اندونزی در اتریش افتتاح شد.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار