گروه تبلیغات زبان اسپانیایی موسسه « why islam usa»
افزایش تعداد مسلمانان لاتینی تبار در آمریکا

یک موسسه امور تازه مسلمانان در آمریکا در جدیدترین گزارش خود آورده است که تعداد مسلمانان لاتینی تبار در آمریکا به ۲۷۶ هزار نفر رسیده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از الالوکه،  گروه تبلیغات زبان اسپانیایی موسسه « why islam usa» که بزرگ‌ترین موسسه امور تازه مسلمانان در آمریکاست، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: نزدیک به ۲۷۶ هزار مسلمان لاتینی تبار وجود دارد که بیش از ۸ درصد از جامعه مسلمانان در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهند.

براساس این گزارش، تعداد مسلمانان در ایالات متحده آمریکا به بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار مسلمان می رسد. بیشتر  مسلمانان لاتینی تبار از مکزیک، پورتوریکو، کوبا و کشورهای آمریکای مرکزی می آیند.

در این گزارش آمده است: شمار زیادی از این مسلمانان در ایالت های فلوریدا، تگزاس و کالیفورنیا زندگی می کنند . بیشتر آنها در ابتدا مسلمانان نبودند، بلکه در نتیجه تلاش های مراکز و نهادهای اسلامی در آمریکا به دین اسلام گرویدند.

این گزارش حاکی از استقبال روزافزون زنان به دین مبین اسلام در آمریکا است. با افزایش تعداد مسلمانان لاتینی تبار در آمریکا، نیاز به یک شبکه ماهواره ای اسلامی به زبان اسپانیایی احساس می شود.

در همین حال، مطالعات مرکز تحقیقاتی پیو نشان داد که تا سال ۲۰۴۰ میلادی اسلام دومین دین بزرگ از نظر جمعیت در آمریکا خواهد بود.

مسلمانان لاتین آمریکایی گروهی قومی زبانی از شهروندان ایالات متحده آمریکا هستند که اصل و نسبت شان به کشورهای آمریکای لاتین یا شبه جزیره ایبری می رسد. اسپانیایی ها آیین کاتولیک رومی را به آمریکای لاتین آوردند. عرب ها نیز اسلام را به تعداد اندکی از کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک، السالوادور، گواتمالا و کلمبیا آوردند.

لاتین ها معتقدند که ارزش های اسلامی با ارزش های سنتی فرهنگ لاتین هماهنگی دارد. گروندگان به دین اسلام از شباهت هایی مانند احترام به همبستگی اجتماعی، خانواده، اهمیت به دین و آموزش یاد کردند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما