مرکز تمدن و مطالعات اسلامی در استرالیا
تلاش مرکز تمدن ومطالعات اسلامی برای پیوند میان تمدن اسلامی و غرب

آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد ، محصول جنبش گفتگوی بین ادیان در استرالیا و بستری برای همکاری بین مسلمانان و موسسه های آموزشی در اطراف استرالیا است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )مرکز تمدن و مطالعات اسلامی در استرالیا مرکز همکاری بین دانشگاه «چارلز استورت» و آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا (ISRA) است و دوره های معتبر مطالعات اسلامی را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

 

محتوای این دوره ها همراه با مشاوره و مساعدت کمیته مشورتی آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا که شامل برخی از معتبرترین علمای مسلمان از جامعه مسلمان استرالیا است ، تهیه و تنظیم می شود.

 

آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد ، محصول جنبش گفتگوی بین ادیان در استرالیا است.

این آکادمی بستری برای همکاری بین مسلمانان استرالیا و موسسه های آموزشی در اطراف استرالیا است.اگرچه تاکید اصلی آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا بر آموزش و پژوهش است اما همچنین بر جامعه سازی و همکاری در زمینه های مذهبی ، اجتماعی ، زیست محیطی و بسیاری از زمینه های مهم دیگر برای استرالیا و جامعه جهانی نیز تمرکز دارد.

 

مدیران آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا که بیش از ۱۰ سال است درگیر تعلیم و تربیت اسلامی هستند از پیشگامان آموزش اسلامی در این کشور مسحوب می شوند.

آکادمی علوم و تحقیقات اسلامی استرالیا با دانش و تجربه گسترده خود در زمینه ارائه خدمات آموزشی به جامعه گسترده استرالیایی دوره های منحصر به فردی را برای آموزش های اسلامی و تربیت جوانان و نوجوانان به وجود آورده است.مسئله هویت دینی مسلمانانی که در جوامع غربی زندگی می کنند ، هم برای جمعیت اقلیت مسلمان و هم برای جامعه غیر مسلمانان از اهمیت اساسی برخوردار است.

 برای مسلمانان زندگی به عنوان اقلیت در یک کشور به طور طبیعی سوالاتی در مورد هویت آنها ایجاد می کند و موسسه هایی مانند مرکز تمدن و مطالعات اسلامی تلاش می کنند تا ضمن ارائه خدمات به مسلمانان نقش مهمی را در نشان دادن هویت آنها به جامعه ایفا کنند.

 

این در حالی است که برخی از مسلمانان احساس می کنند هویت آنها با کشور غربی که در آن زندگی می کنند تفاوت چشمگیری دارد و برخی غیرمسلمانان نیز وجود دارند که معتقدند مسلمانان با غرب سازگار نیستند.

مرکز تمدن و مطالعات اسلامی در استرالیا تلاش می کند این مشکلات را مرتفع کرده و پیوندی عمیق میان تمدن اسلامی و غرب ایجاد کند تا به این ترتیب جامعه ای منسجم را با درک متقابل گروه های مختلف به وجود بیاورد.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما