لانکشایر
کمپین پاکیزه‌سازی شهرتوسط جوانان مسلمان و مسجدی‌ها در لانکشایر

جوانان مسلمان و مسجدی‌ها در لانکشایر به صورت داوطلبانه برای حضور در کمپین پاکیزه‌سازی شرکت کردند و به تمیزکردن محیط بیرون مسجد و خیابان‌های اطراف اقدام نمودند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از aboutislam، جوانان مسلمان و کودکان مسجدی در لانکشایر در انگلیس، در حرکتی داوطلبانه، در کمپین پاکیزه‌سازی شهر پیوستند تا اهمیت پاکیزگی و نظافت در اسلام را در این کشور به مردم نشان دهند.

عمر زمان مدیر مسجد آدلی در بلک‌برن در این باره به خبرنگاران گفت: ما برای مبارزه با زباله در پارکینگ‌ها و سرتاسر مرکز به اقدامات مختلفی دست برده‌ایم و همچنین با مرکز و شورا و مسجد بر سر پاکیزه‌سازی جاده‌ها همراه شده ایم. کودکانی بوده‌ایم که برای کمک به ما در مواقع مختلف سال به اینجا داوطلب شده‌اند و ما هم چندین مرتبه برای آن‌ها مسابقات فوتبال برگزار کردیم.

وی افزود: ما همچنین به آنها در پاکسازی مناطق محلی کمک کرده‌ایم و به آنها احساس افتخار در جامعه خود داده‌ایم

زمان افزود: وقتی در سنین پایین به بچه ها یاد می‌دهید ، این احساس بیشتری در شناسایی با جامعه محلی آنها ایجاد می کند.

زمان خاطرنشان کرد:  ما همیشه به دنبال داوطلبان جدید برای کمک هستیم.

گفتنی است این مرکز اسلامی ۳۰ سال فعالیت خود را جشن می‌گیرد و حتی با وجود شیوع بیماری کرونا، سازماندهی موفقیت‌آمیز پاکسازی محیطی را انجام داده است.

علاوه بر پاکسازی‌ها ، این مرکز فعالیت‌های ورزشی را برای بزرگسالان و کودکان شامل فوتبال، کریکت، بدمینتون، نت بال و بسیاری از ورزش‌های دیگر انجام داده است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما