تاریخ انتشار :

شیعیان مالزی و اندونزی

عزاداری شیعیان مالزی در سکوت و خفقان وهابیت

شیعیان مالزی و اندونزی مانند همه شیعیان جهان عزادار هستند. آنها نه علمی نه کتلی دارند و نه دسته های آنچنانی سینه زنی. نه پرچم های بزرگ! آنها دلهایشان عزادار است و جامه های بر تنشان.

 

download

 

 

به گزارش رهیافتگان: عاشورا. ظهر عاشورا. آخرین ساعاتی که آسمان بر سر فرستاده خدا بارش خون دارد، دیگر تمام شده روزهایی که در سایه دلاوری های حضرت عباس (علیه السلام)، شهادت حضرت علی اصغر (علیه السلام) و علی اکبر (علیه السلام) کودکان در آغوش خیمه های حسینی به خواب رفته اند؛ این دهه اول محرم هم به آخر رسید، ظهر عاشوراست و راز و نیاز عاشقانه امام حسین (علیه السلام) با خدایش .
مالزی و عاشورا – سوگواری در سکوت
اما اینجا، مالزی، دل شیعیان پردرد است. سلامشان هم سوز! دل شیعیان جنوب شرق آسیا همزمان با ریزش باران در کشورشان غمگین است . آنها همه ۱۰ شب اول محرم را سلام کردند به آبروی کربلا. سلام کردند بر حسین(علیه السلام) از دل تاریکی شب های محرم. سلام کردند بر غربت و قرابت حسین(علیه السلام) از مدینه تا کربلا. سلام کردند بر شه مظلوم عالم.

اینجا شیعیان دل هایشان شوریده از عشق حسین (علیه السلام) است. اما چند صباحی است که باز هم سیاست راه آنها را برای در کنار هم بودن برای عزاداری سالار شهیدان بسته است.

سینه های سوخته اشان از لباس های مشکی تنیده بر تنشان مشخص است . ارادتشان از نواهای غمگینشان و عشقشان از همان اندک نذری هایشان.

سراسر ایران یکدست سیاه پوش است، همه ایران از شیعه و سنی تا ارامنه امروز و دیروز در خیابان بودند برای عزاداری . اما اینجا نه خبری از آتش زدن خیمه است و نه کسی زنجیر می زند!

شیعیان مالزی و اندونزی مانند همه شیعیان جهان عزادار هستند. آنها نه علمی نه کتلی دارند و نه دسته های آنچنانی سینه زنی. نه پرچم های بزرگ! آنها دلهایشان عزادار است و جامه های بر تنشان.

شیعیان برخی کشورهای جنوب شرق آسیا با نفوذ افراطیون و وهابیت در سیاست برخی کشورها از پا ننشستند و در سکوت غمبار نشان دادند که هم عزادار هستند هم پیرو و ندای ‘هل من ناصر ینصُرُنی’ ابا عبدالله را پاسخ گفتند.

آری اینجا مالزی. جنوب شرق آسیا. زنی شیعه که لباسی مشکی بر تن دارد از زینب (سلام الله علیها) در کربلا می گوید. چشم هایش غرق در اشک است ‘از زینب چه بگویم’؟’ اون مظهر بزرگی است. یک زن واقعی . زینب وارث حسین است.

مرد اما حتی به کلام نمی رسد . با نام حسین (علیه السلام) بغضش می ترکد. او به جای فریاد، سکوت می کند و آرام اشک می ریزد. دیگری اما می گوید رستگاری دو عالم را در عشق به حسین (علیه السلام) پیدا کردم.

آنها را که می بینی، عزاداری اشان را می فهمی و می دانی برای رسیدن به حسین (علیه السلام) باید شور داشت ،برای درک کربلا که عصاره ی بهشت است باید مخلص بود و برای درک عاشورا که آبروی عشق است باید حسینی بود.

عاشورا، هویت ماست . امروز عاشوراست. از صبحگاه تا شامگاه، فرصت پرواز است. تشنه کامان بر کوثر وصال، دل بسته اند. دل ها ملتهب از ملاقات مبارک پوست با شمشیر، سینه با نیزه، تن با تیغ و پاره پاره پیکری با سم اسبان مهاجم است.

شیعیان آزاد ایرانی، در شب شام غریبان برای شیعیان تنهای جهان که در تنهایی به ماتم نشسته اند و سر درگریبان دارند، دعا کنید.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار