The Lady Of Heaven»( بانوی بهشت) 
نخستین فیلم سینمایی بین المللی درباره زندگی «حضرت زهرا(سلام الله علیها )»

نخستین فیلم بین المللی زندگی حضرت فاطمه زهرا(ع) بانام با نام « The Lady Of Heaven»( بانوی بهشت) ساخته شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از بغداد تایمز، نخستین فیلم بین المللی درباره زندگی حضرت فاطمه زهرا(ع) با نام « The Lady Of Heaven»( بانوی بهشت)  به تهیه کنندگی شرکت United Kingdom و کارگردانی «جان استیونسن» ساخته شد.

داستان این فیلم درباره یک کودک عراقی است که در سایه جنگ در کشورش زندگی می کند. وی حضرت زهرا(ع) را به عنوان الگو در زندگی قرار می هد تا اهمیت و قدرت صبر را بیاموزد.

<

>

 

این کودک عراقی مادرش را از دست می دهد و پس از آن در خانه جدیدی زندگی می کند. مادربزرگ مهربانش زندگی حضرت زهرا(ع) را برای وی روایت می کند و می گوید که حضرت زهرا(ع) نخستین قربانی تروریسم بوده است. تروریسمی که در قرن ۲۱ نیز سایه افکنده است.

در این فیلم زندگی حضرت زهرا(ع) از زبان مادربزرگ این کودک عراقی روایت می شود و این کودک زندگی این بانوی بزرگ اسلام را سرمشق و الگوی خود در زندگی قرار می دهد تا بتواند با صبر و بردباری در مقابل سختی ها و مشکلات بایستد.

این فیلم در کانادا و جورجیا فیلم برداری شده است و مدت آن دو ساعت و ۲۰ دقیقه است. در این فیلم «ری فیرون»، «مارک انتونی برایتون»، « دنیس بلک» و «اسکار گارلند» ایفای نقش کردند.

هزینه ساخت این فیلم بیش از ۱۵ میلیون دلار آمریکا شده است که یک نهاد اسلامی مدنی هزینه آن را با کمک مالی مومنان سراسر جهان تامین کرده است.

این فیلم چندی پیش در شبکه بین المللی «Filmselect trailer» در یوتیوب پخش شد.

گفتنی است، تاکنون ۲۵۰ فیلم درباره حضرت مسیح(ع)، ۱۲۰ فیلم درباره حضرت موسی(ع)، ۸۰ فیلم درباره پیامبران دیگر و ۹ فیلم درباره حضرت مریم(ع) ساخته شده است. اما درباره زندگی حضرت زهرا(ع) فیلمی وجود ندارد.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما