نیوجرسی
کلیمه اچ. احمد اولین قاضی مسلمان در دادگاه عالی نیوجرسی

وکیل حقوق مدنی و مسلمان آمریکایی برای نخستین بار به دادگاه عالی شهرستان هادسون در ایالت نیوجرسی آمریکا راه پیدا کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از aboutislam، یک وکیل حقوق مدنی مسلمان آمریکایی به دادگاه عالی نیوجرسی در شهرستان هادسون معرفی شده است.

سلندا ماکسوت، مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی- آمریکایی (کایر) در نیوجرسی، انتصاب کلیمه اچ. احمد را تبریک گفته و آن را الهام‌بخشی برای همه دانست.

وی گفت: ما به قاضی احمد به خاطر ایجاد یک سیستم قضایی فراگیرتر ، خدمت به جوامع خود و پیگیری عدالت برای همه تبریک می گوییم. این حرکت همچنین الهام بخشی برای مسلمانان آمریکایی برای پیگیری دفاتر قضایی، قانونگذاری و اجرایی برای اطمینان از نمایندگی آنان در تمامی سطوح دولتی و ایجاد آمریکایی فراگیرتر است.

مجلس سنا در ۱۷ دسامبر نامزدی وی را به دادگاه عالی نیوجرسی تأیید کرد. او سه شنبه ، ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ سوگند یاد می‌کند.

صندوق حقوقی مسلمانان نیز انتصاب جدید را به احمد تبریک گفت.

کلیمه احمد وکیلی متخصص در حقوق مدنی ، استخدام ، سرگرمی و قانون ورزش است. وی در دانشگاه ایالتی مونتکلیر تحصیل کرد و در آنجا لیسانس زبان انگلیسی و گواهینامه آموزش معلمی را به عنوان دانشجوی برتر و شایسته دریافت کرد.

او با دریافت مدرک دکترای حقوقی خود در می ۲۰۰۵ از دانشکده حقوق دانشگاه ستون هال فارغ التحصیل شد. در سال ۲۰۱۱ ، وی توسط جرامیا هیلی، شهردار سابق به عنوان نماینده شورای شهر جرسی آغاز به خدمت کرد. احمد همچنین عضو سابق هیئت مدیره و مدیر منطقه‌ای کانون وکلای ایالتی است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

ads1 ads1

دیدگاه شما


ads ads ads ads