تاریخ انتشار :

شهر دمام عربستان

مسجد جامع امام حسین علیه السلام تنها مسجد شیعیان، در شهر «دمام»

مسجد جامع امام حسین(ع) در شهر دمام عربستان از مساجد متعلق به شیعیان در این کشور است که در سال ۲۰۱۵ میلادی از سوی گروهک تروریستی داعش مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) مسجد جامع امام حسین(ع) تنها مسجد شیعی در شهر «دمام» عربستان است که در سال ۱۴۰۷ هجری قمری بنا شده است.این مسجد برای بیش از پنج هزار نمازگزار مرد و زن ظرفیت دارد.

 

مسجد جامع امام حسین(ع) نزدیک به ۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد و یکی از مساجد اصلی این شهر به شمار می رود و میان مردم مشهور است.این مسجد با تلاش «یاسین بوحلیقه» بنا شده است. وی کمک های مردمی را با هدف تاسیس این مسجد جمع آوری کرد و یک قطعه زمین از تاجران این شهر خریداری کرد و نام «امام حسین (ع)» را بر این مسجد گذاشت.

زمین این مسجد ۱۰ هزار متر مربع است و شامل ساختمان مسجد و یک پارکینگ بزرگ می شود.این مسجد در طول سال های مختلف توسعه یافته و ظرفیت آن به پنج هزار نمازگزار رسیده است.

 

این مسجد دارای دو طبقه است و بخش بالایی مسجد که مختص بانوان است از دیگر بخش های آن مجزا است در جداگانه دارد.این مسجد دارای اتاقی برای امام جماعت و اتاق کارکنان است.

 

این مسجد در نماز جمعه روز ۲۹ می سال ۲۰۱۵ میلادی مورد حمله تروریستی قرار گرفت.یک عامل انتحاری که قصد داشته است خود را در این مسجد منفجر کند بعد از اینکه موفق به این کار نشده خود را در پارکینگ مسجد منفجر کرده است.

 

فعالانی از دمام تایید کردند: فرد انتحاری با پوشیدن لباس زنانه قصد داشته است که از درمخصوص بانوان وارد مسجد شود که پس از شناسایی از سوی نیروهای داوطلب مردمی  که مامور حفاظت از نمازگزاران بودند، خود را در بیرون از مسجد منفجر کرده است.

 

بر اثر این انفجار تروریستی در مسجد جامع امام حسین(ع)  در شهر دمام عربستان چهار نفر شهید و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.این انفجار در محوطه مسجد جامع امام حسین(ع) در شهر دمام در شرق این کشور بمب‌گذاری شده است.

 

شبکه تلویزیونی المیادین نیز اعلام کرد که این انفجار تروریستی در نزدیک پارکینگ مسجد امام حسین(ع) در محله العنود در دمام به وقوع پیوسته است و گروهک تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

 

شهر دمام مرکز استان شرقی عربستان است که بیشترین جمعیت اقلیت شیعیان این کشور را در خود جا داده است.این حمله یک هفته بعد از بمب‌گذاری در مسجد امام علی(ع) در القدیح در شهر قطیف رخ داد. در آن حمله که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت ۲۱ نمازگزار به شهادت رسیدند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار