تاریخ انتشار :

ایلینوی

اولین گزارش جامع جمعیتی درباره مسلمانان «ایلینوی»

اولین گزارش جامع جمعیتی یا جمعیت شناسی درباره مسلمانان «ایلینوی» در حال آماده شدن است و انتظار می رود یافته های اولیه تا پاییز ۲۰۲۱ تکمیل شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )به نقل از « dailyherald»،اولین گزارش جامع جمعیتی یا جمعیت شناسی درباره مسلمانان «ایلینوی» در حال آماده شدن است و انتظار می رود یافته های اولیه تا پاییز ۲۰۲۱ تکمیل شود.

 

ائتلاف مدنی مسلمانان ایلینوی ،موسسه سیاست و تفاهم اجتماعی و دانشگاه ایلینوی شیکاگو برای تهیه این گزارش در حال همکاری هستند.این گزارش قرار است تصویر مفصلی از مسلمانان و جمعیت شناسی آنها  در سراسر ایلینوی را ارائه می دهد.

 

«دلارا سعید» ، رئیس و بنیانگذار ائتلاف مدنی مسلمانان ایلینوی در این باره گفت: این کار برای برآورده کردن نیازها ، ایجاد فرصت ها و ارزیابی جمعیتی برای جامعه مسلمانان بسیار مورد نیاز است.

 

وی افزود:جامعه مسلمانان اغلب دیده نمی شوند،به حاشیه رانده می شوند و به دلیل فهم غلطی که از مسلمانان وجود دارد به درستی به تصویر کشیده نمی شود.سعید همچنین گفت: مسلمانان ایلینوی یکی از بزرگترین جمعیت مسلمانان در آمریکا را تشکیل می دهند و اکثر آنها سیاه پوست هستند.

 

رئیس و بنیانگذار ائتلاف مدنی مسلمانان ایلینوی افزود: ما یک جامعه قوی هندی ، روهینگیایی ، پاکستانی ،افغانی و همچنین یک جامعه مهاجر آفریقایی قوی داریم.بر اساس اطلاعات موجود تقریباً یک سوم مسلمانان ایلینوی را سیاه پوست ها، یک پنجم را سفیدپوست ها ، تقریباً ۲۰ درصد را عرب ها و کمی بیش از ۲۰ درصد را آسیایی ها تشکیل می دهند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار