تاریخ انتشار :

اسپانیا

ساخت مرکز فرهنگی اسلامی در منطقه دن بنیتو اسپانیا

مسلمانان اسپانیا یک مرکز فرهنگی اسلامی در منطقه دن بنیتو در غرب اسپانیا را با هدف گسترش دین اسلام افتتاح کردند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از الالوکه، جمعیت اسلامی در منطقه دن بنیتو در استان باداخوس در غرب اسپانیا یک مرکز فرهنگی اسلامی جدید را با حضور «ایمان ایدلبی» رئیس کمیسیون اسلامی در اسپانیا ،«خوزه لوئیس کوئینتانا» شهردار دون بنیتو و شماری از مسئولان و شخصیت های اسلامی منطقه دن بنیتو و نمایندگان جمعیت اسلامی و تعدادی از مسلمانان افتتاح کرد.

 

ساختمان این مرکز فرهنگی اسلامی با طراحی زیبا از خارج و داخل متمایز است و رنگ طلایی و سفید و نقش و نگارهای اسلامی ویژگی برجسته این مرکز است. این مرکز همچنین دو گلدسته و گنبد دارد که به طور جالبی ساخته شده اند.

مسئولان این مرکز جدید تاکید کردند: فعالیت این مرکز تنها به نماز و عبادت محدود نمی شود. بلکه این مرکز فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود را گسترش خواهد داد تا به نیاز خانواده های اسلامی در این منطقه پاسخ بدهد.

 

کمیسیون اسلامی در اسپانیا به همه مسئولان این جمعیت اسلامی برای افتتاح مرکز فرهنگی اسلامی در دون بنیتو بریک گفت و اعلام کرد: آنها توانایی های بزرگی در مدیریت این مرکز خواهند داشت. این مرکز برای گسترش اسلامی تلاش می کند و به مردم سود می رساند.

 

این جمعیت اسلامی در منطقه دون بنیتو در سال ۲۰۰۷ میلادی تاسیس شد و فعالیت ها و طرح های متعددی را برای خدمت به مسلمانان در این منطقه انجام داده است.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار