تازه مسلمانان :
پادشاه منطقه ایگبو در جنوب شرقی نیجریه مسلمان شد

موسی دیموناه همچنین گفت: حملات یازده سپتامبر در ایالات متحده آمریکا و مبارزه علیه اسلام و مسلمانان او را به این سمت کشانده که درباره این دین تحقیق و مطالعه داشته باشد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )   پادشاه منطقه ایگبو در جنوب شرقی نیجریه به اسلام روی آورد و موجب شادی مسلمانان منطقه گشت که همیشه در این منطقه به مسلمانان به چشم غریبه نگاه می شد.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، پادشاه سیلوستر او دیموناه گفت که من اسلام را قبول نکردم بلکه به دینی برگشتم که اجداد من آن را برگزیده بودند. دینی که برای کل بشریت آمده است.
بر اساس گزارش اسلام آنلاین، پادشاه ایگبو در ادامه افزود: من تحت تاثیر ماهیت خوب عشق مسلمانان به افراد مختلف قرار گرفتم زیرا می دیدم که مسلمانان از هیچ کس نفرتی به دل ندارند و آن ها به خدا و تمام پیامبران بدون استثنا احترام قائلند.


دیموناه که نائب رئیس شورای سران روستا در استان ایمو است در اوایل ماه جاری به اسلام روی آورد و نام خود را به موسی دیموناه تغییر داد.
موسی دیموناه می گوید اصلا از اینکه مسلمان شدم پشیمان نیستم و کسانی که می گویند کسی که اهل ایگبو است نمی تواند مسلمان باشد به خاطر جهالت و ذهن بسته شان این حرف را می زنند.
دیموناه در پاسخ به این سوال که آیا با هیچ گونه تهدید یا اعتراضی از سوی بستگانش مواجه شده یا نه بیان کرد: او هیچ گونه فشاری را از طرق خانواده اش بعد از روی آوردن به اسلام دریافت نکرده است.

دیموناه عنوان کرد: تحت تاثیر برادری و احترام متقابلی که مسلمانان برای یکدیگر قائل بودند قرار گرفته است.
موسی دیموناه همچنین گفت: حملات یازده سپتامبر در ایالات متحده آمریکا و مبارزه علیه اسلام و مسلمانان او را به این سمت کشانده که درباره این دین تحقیق و مطالعه داشته باشد. تحقیقات مستقل وی نشان داده که انتقاد از اسلام و اکثریت مسلمانان در حقیقت بی پایه و اساس و مخرب بوده است زیرا من در هیچ کجای قرآن ندیدم که خدا به بدی فرمان داده باشد یا مسلمانان را تشویق به انجام بدی کرده باشد چه آشکارا چه در معنای ضمنی و این کتاب قرآن بود که مرا بیشتر و بیشتر به سمت اسلام سوق داد. من روایاتی را راجع به خصومت و دشمنی هایی که به پیامبر وارد می شد و عکس العمل وی را خوانده ام.
دیموناه معتقد است :دین اسلام برای هدایت کل بشریت به سمت صلح و تعامل سازنده یا یکدیگر است و انسان ها را به سمت توحید، اخلاق نیک و روابط عالی میان افراد تشویق می کند.
مسلمان شدن دیموناه از این جهت اهمیت دارد که اسلام با فرهنگ منطقه  جنوب شرقی غریبه است. بر خلاف منطقه شمالی و جنوب غربی، اسلام در سراسر مناطق جنوب و جنوب شرقی نیجریه در مدارس دولتی آموزش داده نمی شود. تنها دانشگاه پورت هرکورت که یک نهاد فدرال است مطالعات اسلامی را به عنوان یک درس در دانشگاه ارئه می دهد.
دیموناه معتقد است: مدتی زمان می برد تا ساکنان ایگبو نیز به اسلام روی بیاورند. با گذشت زمان و اندکی صبر و یک برنامه جامع روشنگری موقعیت در این منطقه تغییر خواهد کرد زیرا اسلام دین عدالت است و نه دین خشونت و ترور.
مسلمانان در شمال و مسیحیان در جنوب نیجریه زندگی می کنند. مسلمانان 55 درصد و مسیحیان 40 درصد از جمعیت 140 میلیونی این کشور را تشکیل می دهند.

ویدئو در این رابطه

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما