تاریخ انتشار :

کپنهاک

ساخت مسجد شیشه ای با هدف از بین بردن موانع ایجاد شده بین مهاجران و جامعه

مسجد شیشه ای که در کپنهاگ دانمارک واقع شده است پروژه ای است که توسط استودیوی تیفا واقع در استانبول انجام شده و هدف آن ایجاد تعامل میان جامعه و مسلمانان و از بین رفتن تعصبات است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « digitaljournal»، مسجد شیشه ای یک مسجد شفاف است که با طبیعت و جامعه آمیخته می شود.هدف از این طرح از بین بردن موانع ایجاد شده بین مهاجران و جامعه است که به از بین رفتن تعصبات کمک می کند.

دیواره های شیشه ای این مسجد قابل باز شدن هستند به طوری که باعث ایجاد محیطی سالم در دوران پس از شیوع ویروس کرونا می شوند. این دیواره ها نمای بیرونی و داخلی مسجد را از نظر فیزیکی به هم متصل می کنند و همچنین سطح کف را گسترش می دهد.

قسمت داخلی مسجد دارای حجم دایره ای بسته است که توسط یک گنبد قابل باز شدن پوشانده شده است.این بخش نه تنها شامل منطقه وضو بلکه دارای یک آمفی تئاتر کوچک نیز هست که می تواند به عنوان فضای نشیمن یا محل اجتماع استفاده شود.

شفافیت مسجد باعث می شود که غیرمسلمانان در معرض فرهنگ اسلامی قرار بگیرند و این امر به جامعه کمک می کند تا پلی میان لایه های مختلف جامعه تشکیل دهد.

این پروژه در پارک « fælledparken » در «کپنهاگ» دانمارک واقع شده است.این مسجد در منطقه ای قرار دارد که مهاجران زیادی در آن زندگی می کنند و نیازهای مذهبی مسلمانان ساکن این منطقه را تأمین می کند.

دیوارهای شیشه ای از پانل های جداگانه قابل بازشدگی تشکیل شده اند و می توانند شرایط تهویه و گردش کامل هوا را ارائه دهند که به استفاده از امکانات مختلف در فضا کمک می کند.این پروژه از سوی استودیوی تیفا که در استانبول واقع شده انجام شده است.

استودیوی تیفا یک کارگاه آموزشی متمرکز بر طراحی معماری و مفهومی است که در استانبول مستقر است.بنیانگذار تیفا یک معمار برنده جایزه مصری است که علاقه مند به طراحی محاسباتی است.

منبع: حوزه نیوز

<

>

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار